Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

01.08.2019

В урочистостях Білоцерківської єпархії взяв участь Намісник Лаври

001У день пам’яті преподобного Серафима Саровського глава Синодальної комісії у справах монастирів, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел взяв участь в урочистостях з нагоди 25-річчя з моменту заснування Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви.

Божественну Літургію в Спасо-Преображенському соборі міста Білої Церкви очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні: митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, глави Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополита Луганського і Алчевського Митрофана, митрополита Миколаївського і Очаківського Питирима, правлячого архієрея Білоцерківської єпархії митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина, архієпископа Городницького Олександра, архієпископа Сєверодонецького і Старобільського Никодима, єпископа Вознесенського і Первомайського Олексія, єпископа Баришівського Віктора, ректора КДАіС єпископа Білогородського Сильвестра, єпископа Ладиженського Сергія і численного духовенства.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Преподобний Серафим Саровський є одним з найбільш шанованих святих не тільки нашої Церкви, а й усього православного світу. Особливо шанованим він є в нашому місті, адже благословення на свій чернечий шлях він отримав саме в Києві від преподобної матері Досифєї Китаївської. За його молитвами відбувалося безліч чудес як під час його земного життя, так і після його блаженної кончини. Особливою якістю, якою володів святий, була його любов до всіх. Хто б не прийшов до нього, він всіх вітав словами: «Христос воскрес, радість моя!» Цим він показує кожному, яким повинен бути справжній християнин. Навіть коли його побили, він не став карати тих, хто заподіяв йому каліцтва, і зміг від усього серця кривдників пробачити. Особливе всенародне шанування і величезна кількість храмів, побудованих в честь преподобного Серафима Саровського по всьому світові, підтверджують те заступництво преподобного у Престолу Творця, до якого прибігають люди вже протягом багатьох років.

Після закінчення Літургії було проспівано славлення, після чого Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував архіпастирям і духовенству, що співслужили, за молитви, привітав владику Августина і всіх, хто молився за богослужінням, з 25-річчям Білоцерківської єпархії і 180-річчям освячення кафедрального Спасо-Преображенського собору, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн, а іменинників — з днем небесного покровителя.

Також з нагоди урочистостей Намісник Святої Печерської обителі митрополит Павел преподав в дар Спасо-Преображенському собору ікону Печерської Божої Матері. На завершення Первосвятитель призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель паломництво ювілей

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: