Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Соціальне служіння

Соціальне служіння є одним з найважливіших аспектів життя Церкви. Виконуючи свою спасительну місію, Церква робить це не тільки в Таїнствах, молитвах і проповіді, а й прямим служінням ближньому на засадах Христової любові і милосердя. «…Я серед вас, як службовець» (Лк. 22:27), — говорить Спаситель, а святий апостол Петр закликає: «Служіть один одному, кожен тим даром, якого отримав» (1Петра 4:10). Так служіння ближнім і творіння добрих справ в ім’я Христове є основою соціальної поведінки кожного християнина і громади християн в їх соборності. Це відкриває необхідність і перспективу соціального служіння Церкви.

У літописних джерелах перша згадка про створення преподобним Феодосієм Печерським спеціальних умов для надання допомоги калікам і знедоленим при Києво-Печерській Лаврі датується XI ст.: «…сотворив двір біля монастиря свого і церкву Святого первомученика Стефана створив». Також відомо, що в XVI ст. архімандрит Києво-Печерського монастиря Єлисей Плетенецький дбав про облаштування лікарні та кухні для убогих. Не слід забувати, що в ті далекі часи спеціальних соціальних програм, які передбачають допомогу старим, сиротам і, не існувало, тому Церква була єдиним інститутом, здатним подбати про них.

На сьогоднішній день в Києво-Печерській Лаврі відроджуються добрі традиції соціального служіння ближнім, які вимагають особливої допомоги і піклування. Тут функціонує безкоштовна трапезна для нужденних. Братія Києво-Печерської Лаври в міру своїх сил і можливостей надає допомогу людям, які приходять до святої обителі зі своїм болем і потребами.

EyesВідділ соціального служіння, створений при Києво-Печерській Лаврі, надає допомогу інвалідам, дитячим будинкам і малозабезпеченим людям. Ведеться духовне окормлення ув’язнених, їм надсилаються медикаменти, духовна література, канцелярське приладдя, одяг. Для дітей — вихованців шкіл-інтернатів і дитячих будинків організовуються екскурсії в Києво-Печерську Лавру. Щорічно в період різдвяних і великодніх свят Намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел відвідує дитячі установи, дарує дітям подарунки, проводить з ними духовні бесіди.


Новини Відділу соціального служіння


Реквізити Соціального відділу Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври:

Успенська Києво-Печерська Лавра

ПриватБанк

4731 2196 1340 9956

Тел.: +380-044-255-11-19; +38-063-229-76-98

E-mail: 2551119@lavra.ua

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

;