Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Паломницький відділ

Сайт Паломницького відділу

Промислом Божим 90-і роки XX століття для Києво-Печерської обителі стали часом відновлення не тільки духовного життя братії, а й періодом оновлення та реставрації архітектурного ансамблю Лаври, а також початком організації деяких необхідних служб.

Духовна спрага православного народу до історії древньої обителі і її Печерських чудотворців, що нетлінно спочивають мощами на місці їх духовного подвигу, завжди мала місце в житті кожного покоління. Але особливо проявилася вона під час відновлення богослужбового життя обителі.

Виходячи з необхідності духовного просвітництва народу і задоволення зацікавленості паломників і туристів щодо життя Печерських святих і історії Лаври, за клопотанням намісника обителі архімандрита (нині — митрополита) Павла, з благословення Предстоятеля УПЦ священноархімандрита Києво-Печерської Лаври Блаженнішого Митрополита Володимира, в 1996 році був створений Відділ зовнішніх відносин Києво-Печерської Лаври.

Відділ зовнішніх відносин став добрим початком просвітництва паломників і інших людей, що прагнуть пізнати і почути слово про велику духовну міць цієї древньої обителі. При заснуванні Відділу потрудилася братія обителі, особливо необхідно відзначити благочинного монастиря архімандрита (нині архієпископа) Єфрема, а також співробітників, серед яких слід виділити Т.А. Кривенко (Лазаренко)

Уже з 1998 року співробітники Відділу, крім екскурсій по Лаврі, стали організовувати паломницькі поїздки на Святу Землю і святу гору Синай. З 2000-го року проводяться поїздки до святинь України, Росії та Білорусі. Слід зазначити, що до 2008 року вже тисячі паломників отримали можливість долучитися до найбільших святинь християнства.

У 2002 році Відділ зовнішніх відносин змінює свою назву на більш прийнятне до своєї діяльності — Паломницький відділ Києво-Печерської Лаври.

У 2003 році проводяться перші паломницькі поїздки до святинь православної Греції, в коптські монастирі прпп. Антонія Великого і Павла Фівейського, грецький монастир св. вмч. Георгія в м. Каїрі та інші християнські святині Єгипту.

У 2005 році відбувається розширення спектра паломницьких подорожей. Паломники відвідують м. Стамбул (Константинополь) і Принцеві острови, святині Грузії, святі місця і монастирі Румунії. З цього ж року співробітники Паломницького відділу регулярно проводять паломницькі поїздки по храмах і пустинях м. Києва.

17 травня 2005 року з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира трудами братії Лаври і співробітників Паломницького відділу проводилася Перша Всеукраїнська конференція «Православне паломництво на Україні: проблеми і перспективи». В роботі конференції взяли участь представники понад 20-ти паломницьких центрів і служб України і Росії. Почесними гостями конференції стали директор Паломницького Центру Московського Патріархату С. Ю. Житеньов і співробітниця Центру Брандт І. В.

18-19 травня співробітники Паломницького відділу проводять свій перший семінар на тему: «Паломницькі поїздки по м. Києву та Україні». Як конференція так і семінар стали яскравим виразом думки про необхідність роботи над паломницьким рухом, відродженням духовних традицій нашої Православної Церкви і її боголюбивого народу.

У 2006 р. паломницька група від Паломницького відділу Києво-Печерської Лаври вперше відвідує святині і православні монастирі Сербії і Чорногорії. Паломники стали учасниками свята в день пам’яті Усікновення глави святого Пророка і Предтечі Хрестителя Господнього Іоанна. Після закінчення урочистого богослужіння духовенство групи було люб’язно прийнято митрополитом Цетінським і Чорногірським Амфілохієм.

2007 рік став відкриттям ще однієї сторінки паломництва — відвідуванням святинь Німеччини, Франції та Італії.

Ось уже кілька років поспіль паломники мають можливість відвідувати велику святиню християнства — мощі св. Миколая архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця. Співробітниками Паломницького відділу Лаври регулярно проводяться кілька паломницьких поїздок на рік.

У різдвяні дні 2007 року Паломницький відділ Києво-Печерської Лаври відзначив свій 10-літний ювілей. Багато співробітників було удостоєно високих церковних нагород. В даний час співробітники Паломницького відділу активно беруть участь у багатьох церковних конференціях, семінарах і виставках.

Неодноразово Паломницький відділ Києво-Печерської Лаври брав участь в Міжнародних туристичних виставках у м. Києві.

Сьогодні в Паломницькому відділі працюють понад 30-ти співробітників, серед яких багато має чималий досвід роботи з паломниками як у проведенні паломництва по території Києво-Печерської Лаври, так і далеко за її межами. Ми завжди по-християнськи раді не тільки прочанам, а й іншим зацікавленим особам.

В даний час Паломницький відділ Києво-Печерської Лаври пропонує паломникам широкий спектр послуг та дуже часто йде назустріч у вирішенні грошового питання.

Всім бажаючим приєднатися до паломницьких груп в поїздках по святим місцям керівник Паломницького відділу Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Пімен бажає: «…відкрити для себе позитивно нове і необхідно-корисне для спасіння своєї душі».

Редакція сайта www.lavra.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

;