Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

12.09.2019

Намісник Лаври вшанував пам’ять св. Олександра Невського

001Під час паломницької поїздки до святинь Нижнього Новгорода Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні митрополита Нижньогородського і Арзамаського Георгія, митрополита Ставропольського і Невинномиського Кирила, єпископа Балахнінського Іллі, єпископа Виксунського і Павловського Варнави, єпископа Лисковського і Лукоянівського Силуана, а також численного духовенства очолив Божественну Літургію в кафедральному соборі святого Олександра Невського в день святкування Перенесення мощей благовірного князя.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

Святий благовірний князь Олександр Невський народився і жив в ХІІІ столітті, був Новгородським князем, великим князем Київським, а потім — Володимирським. Святий князь прославився як ревний захисник Православної віри від зазіхань римо-католиків, а також як захисник Святої Русі від монголо-татарської навали.

В одну зі своїх поїздок в Орду святий князь Олександр захворів і, прийнявши схиму c ім’ям Олексій, помер 14 листопада 1263 року. Спочатку святий Олександр Невський був похований в монастирі Різдва Христового у Володимирі. У 1724 році за наказом Петра I його мощі були урочисто перенесені до Олександро-Невського монастиря в Санкт-Петербурзі, де почивають і в даний час.

Після закінчення Літургії владика Павел привітав митрополита Георгія з 55-річним ювілеєм: «Бажаю міцності сил, здоров’я душевного і тілесного, безперестанної допомоги Божої в архипастирських працях на благо Святої Православної Церкви і во славу Божу!»

Також митрополит Павел привітав усіх іменинників з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і преподав усім архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник паломництво ювілей

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: