Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

10.05.2019

Владика Павел очолив урочистості у Володимирі-Волинському

029У день пам’яті преподобного Стефана, ігумена Печерського, єпископа Володимира-Волинського, глава Синодальної комісії зі справ монастирів Української Православної Церкви, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський очолив Божественну Літургію в Успенському кафедральному соборі міста Володимира-Волинського.

Владиці Павлу співслужили: намісник Почаївської Лаври митрополит Почаївський Володимир, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, правлячий архієрей Володимиро-Волинської єпархії митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Львівський і Галицький Філарет, архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл, численне єпархіальне духовенство та гості у священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді, в якому розповів про зміст сьогоднішнього апостольського і євангельського читання, а також про життя і молитовний подвиг святого Стефана, який був пострижеником і ігуменом Києво-Печерського монастиря і згодом Промислом Божим призначений архіпастирем на Володимиро-Волинську кафедру.

«Преподобний Феодосій сам призначив після себе ігуменом Святої Печерської обителі преподобного Стефана, — сказав владика Павел, — який невпинно турбувався про ввірений йому монастир і про братію. Преподобний служив братії, показуючи приклад, що таке подвизатися добрим подвигом. Незважаючи на скорботи, які йому довелося зазнати, він все одно залишався вірним Богу, не відступаючи від цього ні на крок. І будучи єпископом цього граду, святий Стефан займався будівництвом храмів, влаштуванням церковного життя, але своєю проповіддю і богоугодним життям він зміг досягти найголовнішого: він привів безліч людей до Христа і став сам спадкоємцем вічних благ у Царстві Небесному. Всього чотири роки він пробув на цій кафедрі, і в цей день преставився до Бога, був прилічений до лику великих мужів, які в подвизі просіяли, які своїм життям і вірою послужили Пресвятій Трійці.

І ось, дорогі браття і сестри, майже десять століть боголюбива паства пам’ятає про нього, не тільки пам’ятає, але і молиться йому, і він своїми молитвами перед Престолом Божим посилає нам все, що необхідно. Ще за життя він робив багато чудес, а скільки відбулося чудес за його молитвами за ці десять століть? Він завжди з нами! А ми повинні дорожити нашими угодниками Божими, які були і залишаються нашими рідними людьми. Вони турбувалися турбуються про єдність нашого народу, вони моляться за Святу, Соборну і Апостольську Церкву, вони просять Бога, щоб Він зберіг нашу земну Вітчизну! Святий Стефан закликає нас об’єднатися навколо Христа! Він показує нам приклад, як потрібно берегти свою земну Батьківщину і як потрібно любити Церкву.

Нехай же Господь за його молитвами сподобить нас зрозуміти один одного, полюбити щирою любов’ю, примиритися і, прославляючи Воскреслого Христа, віддати Господу славу!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії був звершений хресний хід, після якого владика Павел подякував архіпастирям і братії, які співслужили, за молитви і передав усім присутнім в цей день в храмі благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Також митрополит Павел привітав єпископа Володимиро-Волинського Володимира з 50-річним ювілеєм, Богом бережену паству з днем пам’яті преподобного Стефана, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем ангела і призвав на всіх Боже благословення.

https://youtu.be/xNVoNtqQng0

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник ювілей Волинь

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: