Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

15.06.2017

Літургію в ювілей відкриття Введенського монастиря очолив Намісник Лаври

100У день святкування Києво-Братської ікони Божої Матері Введенська монашеська чоловіча обитель м. Києва відзначає ювілейну дату — 25 років відновлення богослужінь після закриття монастиря.

Урочистості з нагоди 25-ої річниці третього відкриття обителі очолив голова Синодальної комісії УПЦ у справах монастирів митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Києво-Печерської Лаври), який звершив Божественну Літургію в головному храмі монастиря у співслужінні сонму архіпастирів, братії та гостей обителі в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел нагадав історію відкриття храмів і монастирів в нашій країні після часу богоборчих гонінь.

«Коли людина має живу віру, — сказав владика, — тоді Господь звершує чудеса. Був страшний час, коли закривалися обителі, руйнувалися храми, руйнувалися людські душі. Але були люди, які молилися і моляться, які проливають свої сльози, що є умилостивлюючою жертвою людини Богу. Сльози приводять людину до покаяння. Коли людського серця торкається благодать Божа, до неї приходить розчулення, і вона стає свідком великих діянь Господніх».

Розповівши про трагічну сторінку історії нашої Церкви — про закриття монастирів і храмів, владика Павел продовжив: «…чиїсь сльози впали перед Престолом нашого Творця — сльози християн: матерів, близьких, монахів, мирян, і 25 років тому в цій святій обителі знову запалала лампада молитви. Пресвята Богородиця повернулася в Свій дім, в Свою обитель і зібрала навколо Себе Своїх духовних чад.

Сьогодні Цариця Неба і землі зібрала всіх нас в цьому святому храмі, в цій обителі, щоб порадувати нас Своєю милістю і милістю Свого Сина. Вона зібрала нас, щоб втішити, щоб ми ніколи не віддалялися від цього храма, цього корабля Божої благодаті, який прямує по бурхливому житейському морю і який єдиний веде нас до спасіння і вічних благ в чертогах Отця Небесного».

Після завершенні урочистостей митрополит Павел привітав архієреїв, духовенство та парафіян монастиря з важливою історичною датою, нагадав про труди, понесені намісником Введенського монастиря єпископом Фастівським Даміаном для відродження молитви і монашеського життя в домі Божому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Київ монастирі ювілей Введенський монастир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: