Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

30.08.2017

Урочистості у Введенському монастирі столиці очолив митрополит Павел

У дні післясвята Успіння Пресвятої Богородиці Церква особливо шанує найдавнішу ікону, написану в нашій Батьківщині ще в XII столітті. У день пам’яті преподобного Аліпія Печерського — першого давньоруського іконописця звершується свято Свенського образу Божої Матері, який до 1288 року перебував в Києво-Печерському монастирі.

Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у день свята звершив Божественну Літургію у Введенському монастирі міста Києва. Намісник цієї обителі владика Даміан сьогодні молитовно відзначає п’ятиріччя своєї архієрейської хіротонії. Сонм архієреїв прибув у монастир привітати і звершити сугубу молитву разом з Преосвященним ювіляром. Божественну Літургію звершили Намісник Києво-Печерської Лаври, глава Синодального відділу у справах монастирів Української Православної Церкви Високопреосвященніший митрополит Павел, архієпископи: Гурій (Кузьменко), Іларій Макарівський, Олександр Городницький; єпископи Варсонофій Бородянський, Даміан Фастівський, Олексій Вознесенський і Первомайський, насельники та гості обителі у священному сані.

В архіпастирському слові після читання Євангелія митрополит Павел нагадав Святе Передання про Успіння Пресвятої Богородиці, зазначивши, що Божа Матір навіть після Свого відходу до Божественного Сина є Молитовницею за весь людський рід і завжди перебуває з нами. «Ми бачимо, як Господь чує молитву Своєї Матері і посилає Своїм рабам все необхідне, — сказав владика Павел. — Ми зараз зібралися, щоб подякувати і помолитися за тих, кого Господь посилає нам у житті». Розповівши про історію і чудеса, які супроводжували Свенського-Печерську ікону, що нині вшановують, з дня її написання у стінах Києво-Печерського монастиря, Намісник Лаври також зазначив:

«Через благоговійне поклоніння іконам Пресвятої Богородиці ми отримуємо від Неї милість, зцілення і прощення гріхів».

У зв’язку з ювілеєм владика Павел розповів про те, як звершувалася архієрейська хіротонія одного з перших насельників Лаври — єпископа Даміана, про його труди на благо Церкви: «Коли Господь послав удосталь Духа Святого на Свого раба, Господь Ісус Христос через Нього подав безцінний дар кожній людині, яка приходила для повчання у земному житті».

На закінчення митрополит Павло закликав усіх «…просити Божу Матір, Яку Церква іменує “В молитвах невсипущу Богородицю і в заступництві непорушне Уповання”, не залишати нас ніколи, щоб ми в юдолі земного життя завжди славили Отця і Сина і Святого Духа».

Після закінчення Літургії митрополит Павел привітав всіх молільників з торжеством, а причасників з прийняттям Христових Таїн, також привітав всіх і передав подяку за труди від Предстоятеля, а також привітання від братії Лаври. На завершення слова Преосвященному ювіляру і сонму архієреїв з богохранимою паствою було проспівано многоліття.

Також перед іконою Пресвятої Богородиці «Призри на смирення» було традиційно звершено читання канону, яке очолив владика Павел.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Київ монастирі ювілей Введенський монастир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: