Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.10.2017

Літургію у Введенському монастирі столиці очолив митрополит Павел

001Літургію у Введенському монастирі столиці очолив митрополит Павел>У день пам’яті преподобного Даміана цілителя, що в Ближніх печерах почиває, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Свято-Введенському чоловічому монастирі міста Києва. Владиці Павлу співслужили: архієпископи Бучанський Пантелеімон, Балтський і Ананьївський Олексій, Макарівський Іларій; єпископи Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан (намісник Свято-Введенської обителі), братія і гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян з проповіддю, в якій розповів про житіє преподобного Даміана цілителя, про ті труди і подвиги, які він звершував в Печерському монастирі на Київських пагорбах.

«Де між людьми є мир і злагода, там завжди між ними буде і Бог, — продовжив владика, — і досягається це тільки лагідністю і смиренням один перед одним. А диявол не може цього терпіти, бачачи як людина поступово наближається до Бога, і постійно створює перешкоди для нашого нормального земного духовного життя. Нам же залишається, незважаючи на приклад угодників Божих, намагатися не спокушатися цими спокусами, а йти по тому тернистому шляху, по якому йшли чудотворці Печерського монастиря.

Пройшла тисяча років, дорогі браття і сестри, але віра Святої Лаври і братії не убожіє. Святий преподобний Даміан Печерський, пам’ять якого ми сьогодні звершуємо, і зараз виявляє свою милість людям, являє приклад глибокого послуху, приклад любові до ближнього, приклад любові до Бога. Багато може молитва праведника, і за молитвами преподобного Даміана цілителя звершилося і звершується безліч чудес, але потрібно розуміти і те, що все це звершується в Церкві Христовій і в храмі людської душі, тому що людина є носієм образу і подоби Божої, а Господь в момент створення людини Сам вдихнув в неї дух життя. Потрібно тільки залишити в цій душі місце для Спасителя, постраждалого і воскреслого заради нашого спасіння. Він завжди чекає нашого покаяння і виправлення.

Сьогодні ми молимося і за те, щоб Господь зберіг владику Даміана, намісника цієї святої обителі, який є для нас прикладом подвигу свого небесного покровителя преподобного Даміана цілителя. Немає стільки благодаті і милостей Божих в інших місцях, крім як в монастирях. Варто тільки прийти. І чим більше буде наше бажання напитися з цього цілющого джерела, тим більше Господь дає нам благодаті і сили.

Подякуємо ж Господу за Його великі милості, за те, що Він зберігає нашу Церкву, наші обителі, наш народ, нашу країну, наших воїнів-захисників земних, за те, що зміцнює наших молитовників, які безперестанно моляться за мир у всьому світі, і за те, що сьогодні ми маємо можливість жити між святими, черпати від них мудрість і ставати краще, в чому нехай допоможе нам наш Спаситель Ісус Христос, Якому від нас слава і поклоніння в нескінченні віки!»

Після закінчення Літургії було звершено молебень, після якого митрополит Павел привітав тезоіменитого владику Даміана з днем небесного покровителя, передав йому благословення і найкращі побажання від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Також владика Павел побажав від свого імені і від імені всіх архіпастирів, які співслужили, і духовенства єпископу Даміану міцності сил, здоров’я душевного і тілесного і безперестанної допомоги Божої в його нелегкій праці як архіпастиря і намісника монастиря. На завершення богослужіння всьому освяченому собору було проспівано многоліття.

Фото Андрія Євенчука

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Київ монастирі іменини Введенський монастир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: