Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

01.12.2021

Митрополит Павел очолив Літургію у Введенському монастирі столиці

001

У день пам’яті мученика Платона (+302) свій день народження молитовно відзначає намісник київського монастиря на честь Введення у храм Пресвятої Богородиці владика Даміан.

Божественну Літургію в головному храмі цієї обителі звершили глава Синодальної комісії у справах монастирів УПЦ митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Фастівський Даміан, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бишевський Кирил у співслужінні братії та гостей у священному сані.

Під час богослужіння з архіпастирським словом до віруючих звернувся Намісник Києво-Печерської Лаври владика Павел, розповівши про мученицький подвиг святого Платона, а також про труди архієпископа Даміана під час його монашеського ділання у Лаврі та відродження Введенської обителі.

«Ми повинні святкувати дні народження з вдячністю Богу за те, що прийшли з небуття у буття, – сказав митрополит Павел. – Господь створив кожного з нас, щоб розділити радість вічного блаженства. Від нас залежить, як ми відгукнемося на Його заклик, чи підемо цим спасительним шляхом. Також дякуємо і своїм батькам, які дали нам життя та самовіддано виховали нас.

Хай Господь береже владику Даміана, який подібно до апостолів пішов за Христом. За його молитвами нехай укріпить Бог кожного з нас і сподобить свого часу стати спадкоємцями Царства Небесного!»

На сугубій ектенії були піднесені сугубі молитви про благоденство для владики Даміана, а також тезоіменитого насельника Введенської обителі архідиякона Платона.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував архієреям і духовенству, що співслужили, за молитви, привітав усіх, хто зібрався цього дня в храмі, з днем пам’яті нині шанованого мученика Платона, після чого прикликав на всіх віруючих Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Введенський монастир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: