Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

01.08.2018

Митрополит Павел очолив урочистості у Введенському столичному монастирі

001У день пам’яті знайдення мощей преподобного Серафима Саровського Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив урочистості в Свято-Введенському чоловічому монастирі міста Києва з нагоди річниці того, як виявили, що лик Пресвятої Богородиці з ікони «Призри на смирення» відбився на склі в 1993 році.

За Божественною Літургією в головному храмі монастиря владиці Павлу співслужили: архієпископ Празький і Чеських земель Михаїл (Православна Церква Чеських земель і Словаччини), митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Сарненський і Поліський Анатолій, митрополит Херсонський і Таврійський Іонафан, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон, архієпископ Боярський Феодосій, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Городницький Олександр, єпископ Єдинецький і Бричанський Никодим (Православна Церква Молдови), єпископ Діонісій (Константинов), єпископ Бородянський Варсонофій, намісник Свято-Введенського монастиря єпископ Фастівський Даміан, єпископ Олександрійський і Світловодський Боголеп, єпископ Баришівський Віктор, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ладиженський Сергій, братія обителі і численні гості у священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян монастиря зі словом проповіді, розповівши про життя Пресвятої Богородиці та про свідчення Священного Писання, де розповідається про Божу Матір.

«І зараз Пресвята Діва являє Себе нам в чудотворних іконах, — продовжив владика, — саме їх ми так вшановуємо і сьогодні особливо підносимо молитви у Її чудотворного образу, іменованого “Призри на смирення”. Ікона ця носить таку назву, тому що Сама Богородиця сказала: “…Зглянувся Він на покору Своєї Раби” (Лк. 1:48). Ця ікона особлива в своїй назві, тому що “Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать”» (Як. 4:6)».

Також розповів митрополит Павел про історію цієї ікони, коли дивним чином лик Пресвятої Богородиці відбився на склі, він зараз знаходиться у Введенській обителі столиці нашої держави, продовживши: «За молитвами Божої Матері, за нашими недостойним молитвами Господь завжди посилає безліч чудес в життя кожної людини і дає кожному з нас Свою благодатну допомогу, відраду і утіху. І сьогодні, якщо ми не відпадемо від Церкви Її Сина, якщо ми будемо чути голос Його, то ми будемо ходити в тому Світлі, яке світить кожній людині. Тоді ми станемо справжніми дітьми Божими, і Господь за молитвами Божої Матері укріпить нас у всьому, і таким чином покаже нам Свою силу, довготерпіння і дарує нам стати спадкоємцями Царства Небесного!»

За богослужінням митрополит Павел звершив священицьку хіротонію.

Після закінчення богослужіння владика Павел подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви. Особливі слова вітання митрополита Павла були адресовані наміснику, братії та прихожанам обителі, після чого владика привітав причасників з прийняттям Святих Христових Таїн, іменинників — з днем небесного покровителя і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Введенський монастир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: