Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.09.2016

Намісник Лаври очолив святкування чудотворної ікони Введенського монастиря

16 вересня (за старим стилем) в період попразднства великого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього Православна Церква вшановує образ Пресвятої Богородиці «Призри на смирення». Чудотворний список цієї святої ікони знаходиться в Введенській обителі міста Києва.

Напередодні святкування в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Успенської Києво-Печерської Лаври було звершено вечірнє богослужіння, яке очолив Намісник обителі митрополит Павел у співслужінні братії і гостей монастиря в священному сані.

У сам день святкування митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив святкове богослужіння в Введенському чоловічому монастирі столиці. Його Високопреосвященству співслужили архіпастирі Української Православної Церкви, а також гості з Молдови.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому нагадав, що «…в ці дні ми переживаємо радісну подію, коли Господь явив нам Животворящий Хрест. І сьогодні Божа Матір запросила нас усвідомити і для себе відкрити це велике торжество, яке ми зараз звершуємо. Господь зробив все для нашого спасіння. Він зробив все для того, щоб людина не загинула, але мала життя вічне. Не кожній людині дана милість зрозуміти спокутну жертву, яку за нас приніс Христос. Багато хто говорить, що Спасителю миру можна було прийти іншим шляхом. Навіщо було так страждати? Ми не можемо зрозуміти, для чого все це було. Це любов Спасителя миру до грішної людини. Він прийняв наше людське тіло, опустився в глибини землі… У Раю не було древнього гріха. І винна в непослуху людина через те, що у людини немає підкорення волі своєї Богу. Серцезнавець Господь знає, що ми немічні, що нас вразила природа гріха, але Він не залишає нас… І на Хресті Він доручає Своїй Матері, Матері всього Всесвіту, Яка народила Спасителя, бути Заступницею людського роду, бути нашою Помічницею… Хто так само може молитися за дітей? У найважчі хвилини мати не шкодує ні сил, ні життя і молиться за своїх чад. І до сьогоднішнього дня Вона захищає весь світ, і тому так багато звершується чудес за молитвами Божої Матері».

Владика розповів про історію ікони Пресвятої Богородиці «Призри на смирення». Ця ікона зазнала безліч гонінь. Коли повстав ворог роду людського, Господь сховав від миру цю ікону. «Коли частина пастви відпала від істинної віри, Божа Матір явила Свою ікону…

Вона з нами. Вона Сама обирає місця появи і гідних людей. І справжня віра була збережена! Кожен, хто просить, одержує відповідь і допомогу Богородиці! Нам варто лише подякувати Богові і Його Пречистій Матері за всі ті благодіяння, які ми отримуємо за Її молитвами і Її заступництвом. Молитвами Божої Матері Господь нехай береже всіх нас!», — завершив владика Павел.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

ікони Введенський монастир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: