Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.03.2017

Намісник Лаври вшанував пам’ять преподобної Димитри

001

У день пам’яті святої преподобної Димитри, чиї мощі спочивають у Свято-Введенському монастирі столиці, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в цій київській обителі.

Наміснику Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври співслужили голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви митрополит Луганський і Алчевський Митрофан; архієпископи Білогородський Миколай, Бучанський Пантелеімон, Макарівський Іларій, Городницький Олександр; єпископи Боярський Феодосій, Діонісій (Константинов), Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан (намісник Свято-Введенського монастиря), Золотоніський Іоан, братія і гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих із проповіддю.

«Свята Церква нагадує нам про Хресні Страждання Христа Спасителя, — сказав владика, — в недільний день зноситься Хрест, щоб ми подивилися і побачили, якою ціною ми з вами зцілені від гріха, прокляття і смерті».

Розповівши про життєвий, молитовний і духовний подвиг нині шанованої святої Димитри, митрополит Павел підсумував: «Ми повинні знати історію нашої Церкви, історію своєї країни і історію цієї святої обителі. Якщо людина не знає минулого, вона не може бачити і майбутнього. Свята Димитра звершила безліч чудес ім’ям Господнім, просячи у Нього милості. Ці діла були і залишаються в більшості своїй таємними для нас, але вони очевидні для Бога і спасительні для тієї людини, яка звершує подвиг заради Христа і бажає досягти Царства Небесного!»

Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував архіпастирям і священикам, які співслужили, за молитви, а на всіх прихожан і паломників закликав Боже благословення, потім був відслужений молебень біля мощей святої преподобної Димитри Київської.

У цей же день Високопреосвященніший Владика Павел в печерному храмі на честь прп. Антонія Печерського звершив монашеський постриг насельників Лаври ієродияконів Димитрія, Харитона, Харлампія, Петра. Новопострижені були названі іменами Памво, Леонтій, Іпатій, Діонісій на честь Печерських святих.

Фото Серафима Никитюка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братія постриг Введенський монастир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: