Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

26.11.2017

Неділя 25-та після П’ятидесятниці, пам’ять свт. Іоанна Златоуста

001У недільний день з нагоди 1025-річчя Володимир-Волинської єпархії Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив урочистості в місті Володимир-Волинському. Божественну Літургію в Свято-Успенському кафедральному соборі міста митрополит Павел звершив у співслужінні митрополита Вінницького і Барського Симеона, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима, правлячого архієрея єпархії митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира, митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра; архієпископів Бучанського Пантелеімона, Брестського і Кобринського Іоанна (Білоруська Православна Церква), Конотопського і Глухівського Романа; єпископів Бородянського Варсонофія, Гайновського Павла (Польська Православна Церква), Супрасльського Андрія (Польська Православна Церква), численного єпархіального духовенства та гостей у священному сані. Напередодні ввечері митрополит Павел очолив недільне всенічне бдіння в тому ж храмі.

Для молитовного поклоніння віруючих до Свято-Успенського кафедрального собору була доставлена чудотворна Зимненська ікона Пресвятої Богородиці, перед якою після закінчення богослужіння був звершений молебень.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих із проповіддю, в якій розповів про сьогоднішнє євангельське читання і про те, що Господь завжди як Милосердний Отець чекає людину. «Людина дуже часто намагається знайти винного в своїх бідах, — продовжив владика, — вона шукає кого завгодно, звинувачує весь світ, тільки не себе. Але корінь всього цього зла лежить в нас самих. Ми відвикли молитися, ми відвикли ходити в храм, ми відвикли допомагати ближнім, хворим, немічним. Але шлях до Царства Небесного лежить через смирення і через ті випробування, які людині випадають на цьому шляху. Тільки через Євангеліє, тільки через любов один до одного, тільки через повагу до свого ближнього ми можемо побачити Господа.

А якщо ми будемо допомагати ближнім, то в кожному з них і побачимо Христа. Тоді ми навчимося жити в єдиній християнській родині і навчимося щиро і нелицемірно любити один одного».

Повідав владика про святкування перенесення мощей святителя Іоанна Златоуста, яке сьогодні звершується Православною Церквою, вказавши на те, що приклад святителя Іоанна є для кожного з нас орієнтиром духовного і морального життя.

Під час Літургії була вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

Також сьогодні митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир відзначає свій день народження.

З нагоди свята по закінченні Літургії митрополит Павел передав владиці Володимиру благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, а від себе особисто побажав імениннику безперестанної допомоги Божої у всіх його нелегких архипастирських працях на благо Святої Православної Церкви. Також владика Павел подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви, привітав тих, хто хрещений в честь святителя Іоанна Златоуста, пам’ять якого звершується сьогодні, з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Святих Христових Таїн і закликав на всіх молільників Боже благословення.

В цей же святковий день в Києво-Печерській Лаврі після ремонтних робіт відбулося освячення храму Різдва Пресвятої Богородиці, в якому моляться викладачі та студенти КДАіС. Чин освячення та Божественну Літургію очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні ректора Київських духовних шкіл митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, який в цей день відзначає одинадцяту річницю своєї архієрейської хіротонії, архієпископів Сєверодонецького і Старобільського Никодима, Боярського Феодосія, Ірпінського Климента, а також численного академічного духовенства.

Божественну Літургію в Аннозачатіївському храмі обителі в співслужінні братії монастиря очолив уставщик Києво-Печерської Лаври архімандрит Полікарп. На запричасному стиху проповідь виголосив ієромонах Інокентій.

Розповів отець ієромонах про житіє святителя Іоанна Златоуста і про той шлях, який майбутній проповідник Євангелія пройшов до прийняття архієрейського сану, які випробування і спокуси спіткали його, коли він був на Константинопольській кафедрі. Також отець Інокентій більш докладно описав понесені подвиги святого, згадавши про праці великого святителя, про його ораторські здібності, про те, як угодник Божий міг донести слово Боже кожній прагнучій його почути людині, завдяки чому святитель Іоанн названий Златоустом.

Звертаючись до всіх, хто молився в цей день в храмі, отець Інокентій закликав: «…хоч трошки, хоч би частково мати таке смирення і послушність, які мав святитель Іоанн Златоуст. Він, будучи архієпископом Константинополя, будучи впливовою людиною, у якої було безліч послідовників, все ж без долі нарікання прийняв всі ті випробування, які випали в його житті, як Промисл Божий і залишився вірним Богу і Його Святій Церкві, її єдності до останнього свого подиху. Звертаючись до житія святителя Іоанна Златоуста, ми бачимо, що він, перебуваючи на засланні, не створював альтернативного «Константинопольського патріархату», не чинив розколу, навпаки, заради миру церковного і громадського прийняв це зі смиренням, а його останні слова: «Слава Богу за все!» — кожного з нас і до цього дня надихають жити за Євангелієм, жити згідно Церковному Переданню і так само залишатися вірними чадами Святої Православної Церкви, незважаючи на всі ті випробування, які зараз можуть виникнути в нашому житті!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель освячення КДАіС ювілей Волинь

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: