Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

23.10.2017

Урочистості Собору Волинських святих очолив владика Павел

У день особливого вшанування Собору Волинських святих Божественну Літургію в храмі Всіх святих землі Волинської міста Луцька очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. За Літургією також служили митрополити: Білоцерківський і Богуславський Августин, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, архієпископ Бучанський Пантелеімон, керуючий Волинською єпархією єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл, численне єпархіальне духовенство та гості у священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до прихожан храму і численних паломників зі словом проповіді, сказавши: «… сьогодні ми не самі сюди прийшли, нас привела благодать Божа в цей дім Господній, щоб порадіти разом з Торжествуючою Церквою в день пам’яті святих Волинської землі. Ці угодники Божі своєю любов’ю до Бога, своїм смиренням, терпінням, особистим подвигом показали нам, як ми повинні жити. Вони для нас рідні і близькі, і сьогодні вони знаходяться на небі і моляться за нас з вами, щоб ми наслідували їх віру і їх благочестя.

Сьогодні насправді мала Пасха для землі Волинської. Як від Єрусалиму пішло світло євангельської істини всьому світу, так і тут, на цій благословенній землі засяяв цілий сонм угодників Божих, які трудилися на цих землях, несли тут своє архіпастирське служіння, народилися тут, зазнали мучеництво від гонителів і від безбожної влади. Вони належали до різних національностей, різних станів, але любов до Бога і віра об’єднувала їх. Вони працювали для того, щоб зробити свою землю для себе і для людей тим благодатним раєм, який колись покинули наші прабатьки Адам і Єва».

Нагадав владика Павел про непросту і часом трагічну історію Волинського краю, зазначивши, що, незважаючи на всі негаразди, благочестивий народ волинський зберіг Православну віру і залишився вірним Матері-Церкві, в якій був охрещений святим рівноапостольним князем Володимиром понад тисячу років тому.

«Нам зараз потрібно розібратися в собі і заглянути в свою душу, — продовжив митрополит Павел, — і якщо ми спробуємо це зробити, то нам вже ніколи буде засуджувати ні єпископа, ні священика, ні один одного, ні навіть, як нам здається, самого останнього грішника. Можливо, він заслуговує у Бога набагато більше милості, ніж всі ми, і невідомо, хто отримує більше благодаті від Господа.

Будемо ж, дорогі брати і сестри, частіше намагатися дивитися в свою душу, будемо пам’ятати наставників наших, тому що вони моляться за нас. І ми повинні молитися про те, щоб Господь напоумив безумних, тих, хто піднімає руку один на одного, тих, хто проклинає. Нам же потрібно намагатися не брати участь в цьому, щоб не брати участь в тих злочинах, які вершить диявол.

Попросимо ж сьогодні заступництва святителів Волинської землі, преподобних і мучеників, попросимо Покрови Пресвятої Богородиці, Яка являє Себе нам у Своїх чудотворних іконах, щоб Господь повернувся в людські душі і в нашу землю і всіх нас благословив Своїм миром, наповнивши наші душі невимовною пасхальною радістю!»

Після закінчення богослужіння був звершений хресний хід, після якого митрополит Павел подякував архіпастирям, які співслужили, і духовенству за молитви, привітав усіх зі святом Волинських святих, побажавши, щоб за їх молитвами Господь укріпив віруючих людей, які залишаються вірними чадами Української Православної Церкви, що знаходиться в канонічному спілкуванні з усіма Помісними Православними Церквами. Також владика Павел привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Волинь

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: