Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

23.10.2022

Намісник Лаври звершив Літургію у Благовіщенському соборі м. Луцька

002У Неділю 19-ту після П’ятидесятниці цього року звершується пам’ять всіх Волинських святих. Це святкування встановлено в цей день з нагоди повернення в 1831 році Успенської Почаївської Лаври у лоно Православної Церкви.

Серед Собору угодників Божих, яких сьогодні вшановують, – святі рівноапостольні Кирил і Мефодій, вчителі словенські, преподобні Успенської Києво-Печерської Лаври, які були або родом з Волині, або у певний період свого життя подвизалися на цій землі, новомученики та сповідники, що близько століття тому засвідчили свою віру і зроcили своєю святою кров’ю Волинську землю.

011У день свята Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію у ставропігійному Благовіщенському храмі міста Луцька.

Після читання Євангелія Намісник Печерської обителі звернувся до парафіян зі словом проповіді.

«Сьогодні ми у Церковній Повноті вшановуємо пам’ять усіх святих, що в землі Волинській просіяли, – нагадав владика Павел. – У цій благословенній землі завдяки проповідницьким працям свв. Кирила і Мефодія Православна віра та просвітництво поширилися ще раніше, ніж на Київських пагорбах.

Собор Волинських святих засвідчив, де є Єдина істинна Церква, в якій сяють святі своєю вірою та благочестям.

Ця Церква дала нам незліченну кількість мучеників і сповідників, які донині молять Бога про милість для нас, і Він береже нас у найтяжчі часи випробувань. Господь різним чином посилає Свою всесильну допомогу, якщо ми її приймаємо. Будемо і ми берегти себе в Церкві, щоб сподобитися воскресіння для вічної радості у Христі Іісусі Господі нашому!»

036На завершення Літургії митрополит Павел подякував настоятелю протоієрею Володимиру та всім священнослужителям, котрі співслужили, парафіянам, ще раз привітав з днем пам’яті всіх святих Волинської землі та прикликав на віруючих Боже благословення.

Також недільні братські богослужіння були звершені у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. Божественну Літургію очолив блюститель Дальніх печер архімандрит Даміан.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник історія Волинь

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: