Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

17.07.2018

Намісник Лаври вшанував пам’ять царствених страстотерпців

 

001У день 100-ліття вбивства святих царствених страстотерпців Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію у Введенському храмі в Ближніх печерах. Владиці Намісникові співслужили братія Лаври у священному сані. Напередодні ввечері митрополит Павел молився в Трапезному храмі під час полієлейної служби.

Розстріл останнього імператора Російської імперії Миколая Другого та всієї його родини стався після більшовицького перевороту 1917 року і приходу до влади безбожного режиму. В ніч з 16 на 17 липня 1918 року імператор Миколай Другий, імператриця Олександра, царевич Олексій, великі княжни Ольга, Татіана, Марія, Анастасія, доктор Євген Боткін і їх слуги були розстріляні в підвалі Іпатіївського будинку. У 2000 році на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви царська сім’я була прилічена до лику святих у складі Собору новомучеників і сповідників нашої Церкви.

У 2018 році в Лаврі звершується пам’ять кількох подій: 1030-річчя Хрещення Київської Русі, 30-річчя відновлення чернечого життя в Лаврі; також у цьому списку є трагічна дата — 100 років виповнилося з часу розстрілу священномученика Володимира (Богоявленського), Митрополита Київського і Галицького.

Після закінчення нічного богослужіння владика Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав всіх, хто молився за богослужінням, з днем пам’яті святителя Андрія Критського і святих царствених страстотерпців, розповівши про їх мученицьку смерть. «Ми повинні шанувати і пам’ятати свою історію, ­ — продовжив Намісник. — Потрібно поминати тих наставників, які подали нам приклад глибокої віри. Тимчасові страждання в порівнянні з вічністю нічого не значать. Будемо молитися тим, хто постраждав, зберігши віру в Христа, і прилічений до лику святих, щоб і нам стати причасниками Царства Небесного!».

На завершення богослужіння митрополит Павел призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник печери ювілей

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: