Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

18.12.2019

Владика Намісник вшанував пам’ять прп. Сави Освяченого

001

У день пам’яті преподобного Сави Освяченого Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив нічну Божественну Літургію в Введенському храмі у Ближніх печерах. Його Високопреосвященству співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Під час богослужіння були піднесені молитви за мир в Україні і за єдність Православної Церкви.

Також за Літургією за встановленою традицією Печерського монастиря сугубо молилися за упокій спочилих благодійників обителі.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і побажав: «Нехай Таїни Христові послужать всім нам в добре здоров’я і спасіння душі». На завершення владика Намісник призвав на всіх архіпастирське благословення.


Преподобний Сава Освячений народився в V столітті в Каппадокії в благочестивій християнській сім’ї. Обдарована дитина скоро навчилася читати і добре вивчила Священне Писання. У 17 років він прийняв чернечий постриг і так досяг успіху в пості і молитвах, що був удостоєний дару чудотворення. З благословення духівника зачинився в печері: лише в суботу святий залишав затвор і приходив в обитель, брав участь в богослужінні і приймав їжу. Через деякий час преподобному дозволили зовсім не залишати затвора, і святий Сава трудився в печері протягом 5 років. Після смерті духівника святий Сава оселився в печері поблизу обителі преподобного Герасима Йорданського. Через кілька років до преподобного Сави почали збиратися учні – всі ті, котрі хотіли чернечого життя. Так виникла Велика Лавра. За Божою вказівкою через вогненний стовп ченці влаштували в печері церкву. Преподобний Сава заснував ще кілька обителей. Багато чудес були явлені за молитвами преподобного Сави: серед Лаври забило джерело, під час посухи пролився рясний дощ, відбувалися зцілення хворих і біснуватих. Преподобний Сава написав перший устав церковних служб, так званий «Єрусалимський», прийнятий усіма палестинськими монастирями. Святий мирно відійшов до Господа в 532 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник печери

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: