Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

25.12.2020

Намісник Лаври вшанував пам’ять свт. Спиридона Триміфунтського

003У день пам’яті одного з найбільш прославлених святих Православної Церкви святителя і чудотворця Спиридона, єпископа Триміфунтського Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив нічну Божественну Літургію в Введенському храмі, який знаходиться в Ближніх печерах монастиря.

Владиці Наміснику співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані на чолі з благочинним Лаври архімандритом Іларіоном.

Напередодні ввечері митрополит Павел звершив полієлейне богослужіння в Трапезному храмі Лаври.

Святитель Спиридон народився на острові Кіпр близько 270 року. З ранніх років він прославився добрими справами і постійною молитвою до Бога, за що Господь і наділив його благодатними дарами прозорливості, зцілення невиліковних хворих і вигнання бісів.

Після смерті своєї дружини він був обраний першим єпископом кіпрського міста Триміфунта. За його молитвами на острові припинилася посуха, він зцілив хворого імператора, воскресив немовля, а також звершилося багато інших чудес. Він був милостивий до своєї пастви і суворий до себе, і тому мав серед жителів міста незаперечний авторитет. Бачачи нерозкаяні гріхи людей, святий закликав їх до покаяння і виправлення.

У 325 році святитель Спиридон брав участь в роботі Першого Вселенського Собору. Помер святитель в 348 році під час молитви.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав усіх віруючих з днем пам’яті святителя Спиридона, побажавши, щоб за його молитвами Господь ніколи не залишав нас і «невпинно вів вузьким шляхом до тихої пристані Царства Небесного». Також владика привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник печери нічна Літургія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: