Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

25.12.2018

Митрополит Павел звершив нічну Літургію в Дальніх печерах

 

FD8A6497У день пам’яті одного з самих прославлених святих Православної Церкви святителя і чудотворця Спиридона Триміфунтського Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив нічну Божественну Літургію в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, який знаходиться в Дальніх печерах монастиря.

Владиці Намісникові співслужили єпископ Діоносій (Константинов), благочинний Лаври архімандрит Антоній, а також братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Святитель Спиридон народився близько 270 року на острові Кіпр. З дитинства проявилось гаряче бажання присвятити все своє життя Богу. Він був одружений, але його дружина померла, і під час правління святого рівноапостольного Костянтина Великого він був обраний єпископом міста Триміфунта, де «право правив слово Істини» до останніх днів свого життя. Святитель Спиридон брав участь в роботі Першого Вселенського Собору, який проходив в 325 році в місті Нікеї і засудив єресь нечестивого Арія. Помер святитель Спиридон в 348 році під час молитви. Його нетлінні мощі знаходяться на острові Корфу і до цього дня допомагають усім, хто з вірою прибігає до молитовного заступництва цього великого чудотворця.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, що співслужили, і всім, хто молився в храмі, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, побажавши, «щоб вони послужили всім нам для зцілення душі і тіла, а також в вічне спасіння». Також владика привітав усіх зі святом святителя Спиридона Триміфунтського, після чого призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник печери нічна Літургія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: