Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Подія

22.07.2016

Намісник Лаври прибув на Гору Афон з делегацією УПЦ на чолі з Предстоятелем

Перед святкуванням дня пам’яті первоначальника руського монашества прп. Антонія Печерського Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви в супроводі митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, архієреїв УПЦ був урочисто зустрінутий в Свято-Пантелеімоновому монастирі на Афоні. До складу делегації на Святу Гору також увійшла братія Успенської Києво-Печерської Лаври: ризничий монастиря архімандрит Андрій, архімандрит Варлаам, архімандрит Варнава та ієродиякон Євфимій.

Після поклоніння чесній главі вмч. Пантелеімона було звершено молебень.

У слові-відповіді після привітання ігумена монастиря схиархімандрита Ієремії Митрополит Онуфрій сказав: «Сердечно дякую отцю ігумену за добрі слова, благословення і братнє напутнє слово. В цьому році виповнюється 1000 років від дня присутності руського монашества на Святій Горі Афон, і з цієї нагоди ми приїхали сьогодні на Гору, звідки почалося те чернече життя, яке сьогодні продовжується на нашій землі, в Києво-Печерській Лаврі, монастирі, з якого набули початок всі обителі на Русі.

Ми прийшли для того, щоб повчитися тієї мудрості, яку колись випробував на собі прп. Антоній Печерський і яку приніс на Русь Святу. Це мудрість чернечого життя. Чернече життя — це найкоротший шлях людини до Христа. І монах — це людина, яка жертвує земним, для того, щоб придбати небесне. Ми сьогодні дякуємо Богові за те, що Він сподобив нашу землю отримати благословення зі Святої Гори Афон. І ми просимо у вас, дорогі брати, святих молитов, щоб ті добрі початки, які прп. Антоній приніс і посіяв на нашій землі, щоб вони перебували в нашому житті і в наших серцях. Спаси Господи, просимо святих молитов і благословення».

Увечері того ж дня священнослужителі УПЦ помолилися за вечірнім богослужінням в Покровському соборі Свято-Пантелеімонова монастиря.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель паломництво Афон прп.Антоній

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: