Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

20.08.2020

На «молодіжці» говорили про Брестську унію

001Перед початком чергової молодіжної зустрічі було звершено молебень з читанням Акафіста на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця». Богослужіння звершив куратор зустрічей архімандрит Гліб. Після молебню було проголошено і проспівано многоліття Священноархімандриту Святої Печерської обителі Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію з нагоди дня інтронізації Його Блаженства.

Далі слово було надано постійному учаснику «молодіжки», насельнику Києво-Печерської Лаври ієродиякону Анатолію. Він виступив перед присутніми з доповіддю, в якій розповів про історію укладення Брестської унії і про ті історичні обставини, в яких вона проходила.

«Ця унія поклала початок буття тієї церковної структури, яку ми сьогодні знаємо під назвою Українська греко-католицька церква, – сказав отець Анатолій. – Зберігаючи зовнішні моменти православного богослужіння, ця церква є частиною Римо-Католицької Церкви і приймає всі її догмати. Особливістю греко-католиків є те, що вони не відмовилися від жонатого духовенства і не ввели загальний целібат, як це встановлено в Римо-Католицькій Церкві. Також греко-католики звершують всі богослужіння відповідно до православної традиції і православного Уставу.

Хотілося б означити, що спочатку унія задумувалася як перехідний період від Православ’я до римо-католицизму, але в підсумку вийшла церква з ось такими особливостями, а православні храми виявилися захопленими. В такому форматі вона зберігається і до цього дня. У 1946 році на Львівському Соборі група священиків і мирян ліквідували Брестську унію і возз’єдналися з Православ’ям, але перед розпадом Радянського Союзу греко-католицька церква відродилася і зараз існує переважно в трьох західних областях України.

Виникає питання: а якщо практично всі православні ієрархи в 1596 році прийняли унію, то як Православ’я відродилося на наших землях? По-перше, самі люди залишалися вірними батьківській вірі, багато священиків відмовилися переходити до складу Римо-Католицької Церкви, більшість з них цього не зробило. А в 1620 році православний Патріарх Єрусалимський Феофан разом з кількома єпископами своєї Церкви приїхав до Києва і відродив тут православну ієрархію. І в цьому році ми святкуємо 400-річчя цієї знаменної для нас події!»

На завершення отець Анатолій відповів на запитання учасників «молодіжки». Нагадуємо, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 23 серпня, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: