Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

01.05.2018

На «молодіжці» говорили про зцілення від недугів через покаяння

004

Традиційно перед початком «молодіжки» було звершено молебень зі співом Акафісту Благовіщенню Пресвятої Богородиці, який очолив куратор курсів архімандрит Гліб. Далі отець Гліб надав слово постійному доповідачу ієродиякону Анатолію.

Після спільної молитви ієродиякон Анатолій розповів про святу Тавіфу, яку вшановували в цей день і про яку згадується в Святому Письмі. «Тут описується смерть святої, — сказав виступаючий. — Вона займалася шиттям сорочок і роздавала їх бідним. Коли вона померла, її оплакували вдовиці, але прийшов апостол Петро і силою своєї молитви воскресив її.

Господь призивав до Себе людей тоді, коли вважав за потрібне. І кожній людині необхідно приймати це як Промисл Божий, намагаючись ревно молитися як би не було важко, з терпінням ставитися до всіх випробувань. А прикладом молитви служить для нас також святий — преподобний Ісаак Сирин. Він приніс Богу найголовнішу жертву свого життя — ревну і гарячу молитву. Він всього себе віддав цьому великому діланню і зміг стяжати ту благодать, яка зробила його не просто спадкоємцем Царства Небесного, але і дарувала вінець святості».

Далі розмову продовжив учасник молодіжних зустрічей протоієрей В’ячеслав, який розповів про життя священномученика Антипи, єпископа Пергамського, який був учнем святого апостола Іоанна Богослова, зазнав мученицької кончини за Ім’я Христове, і якому з давніх часів прийнято молитися, якщо людину турбує зубний біль.

«Головним в житті людини, яка шукає зцілення від тієї чи іншої хвороби, має бути покаяння, поєднане з молитвою, — продовжив отець В’ячеслав. — Потрібно старанно молитися і довіритися волі Божій. І тоді Господь неодмінно пошле по молитвам святих, яким ми молимося, зцілення від наших тілесних недугів».

Також отець В’ячеслав розповів про недільне євангельське читання, в якому говорилося про зцілення розслабленого, повідав про духовне значення старозавітних купалень для омивання іудеїв, про ті традиції, які пов’язані з цим обрядом. Отець В’ячеслав звернув увагу слухачів на те, що розслаблений багато років прагнув зцілення, і за своє терпіння був винагороджений: «Кожна людина зобов’язана Богу всім, що вона має. Варто тільки помолитися з вірою, і ми неодмінно отримаємо прощення гріхів і зцілення, подібно до того, як це отримав євангельський розслаблений».

Потім учасникам розмови запропонували поставити питання ієродиякону Анатолію і протоієрею В’ячеславу. Так як євангельський уривок цього дня оповідав про зцілення Христом розслабленого біля Овечої купальні (див. Ін. 5:1-15), тема питань більшою мірою відносилася до зцілення від хвороб. Найбільшу зацікавленість викликали відповіді на питання: чи потрібно лікуватися, молячись про зцілення від недугів, або ж достатньо тільки молитви; під час конкретної хвороби необхідно молитися конкретному святому або можна будь-якому?

 «Господь дав нам лікарів, — відповів отець В’ячеслав, — необхідно виконувати їх приписи, але не забувати про молитву. А з приводу того, яким святим молитися, необхідно відзначити, що є святі, яким моляться в тих чи інших хворобах і які прославилися даруванням зцілення в тій чи інший недузі. Але серед них немає «спеціалізації», і тому під час хвороби можна молитися будь-якому святому».

На завершення отець Гліб подякував учасникам за змістовну бесіду і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю 6 травня в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 16:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: