Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

31.10.2017

Про пастирське служіння говорили на молодіжній зустрічі

 

001

Чергова зустріч молоді в Лаврі розпочалася з традиційного молебню зі співом Акафісту Пресвятій Богородиці, який звершив куратор курсів ієромонах Гліб.

Після молебню ієродиякон Анатолій розповів про шанованого в цей день святого мученика Лонгина Сотника. Перед тим, як повірити в Христа, він був римським легіонером, який стояв біля Хреста Господнього і бачив Його розп’яття і смерть. Згідно з церковним Переданням саме він пронзив ребра Спасителя копієм, після чого з рани Господа вийшла кров і вода.

«Він бачив все те, що відбувалося з Ісусом Христом в момент Його найбільших страждань, — продовжив отець Анатолій, — і коли Господь випустив дух, Лонгин увірував в те, що перед ним тільки що на Хресті страждав Спаситель світу. Він настільки увірував у Христа, що не міг мовчати про те, свідком чого був, тому після Вознесіння Христа на Небо він проповідує євангельську істину і зазнає за це мученицьку кончину. Його подвиг показує нам, наскільки сильною була віра перших християн, і на що вони готові були піти тільки заради однієї своєї віри в Воскреслого Спасителя».

Вказуючи на мученицьку кончину святого Лонгина, насельник Лаври отець Анатолій сказав і про те, що такий приклад корисний для пастирів, які не повинні боятися в своїй проповіді нічого і нікого і до останнього свого подиху разом з ввіреною їм паствою залишатися вірними Христу і Його Святій Церкві. «А про те, як і чесноти повинен мати священик, — продовжив отець ієромонах, — про це ми знаходимо відомості в пастирських Посланнях святого апостола Павла до Тита і до Тимофія. А тому для кожного, хто шукає відповіді на ці питання, хто замислюється про священство або про те, як потрібно ставитися до священиків, потрібно частіше перечитувати ці Послання, як і всі інші книги Святого Письма, щоб упевнитися, яка насправді висока відповідальність покладається на того, кого Господь закликає на служіння Його Святому Вівтарю».

Про жертовне служіння в Церкві також казали, обговорюючи Євангеліє від Луки, яке отцем Глібом було запропоноване для прочитання в цей день. Заступник куратора молодіжних зустрічей ієродиякон Піор нагадав, що євангеліст Лука з усіх чотирьох євангелістів найбільш докладно описав служіння Спасителя як Агнця Божого, Який приносить Себе в жертву за гріхи світу. «Саме тому в храмі, на іконах і на Євангелії святого євангеліста Луку зображують з тільцем на знак того, яку жертву за нас приніс Ісус», — підсумував отець Піор.

Отець Гліб на завершення бесіди нагадав, що наступна зустріч відбудеться в неділю 5 листопада поточного року, а напередодні, 4 листопада, в Димитріївську батьківську суботу, будуть звершуватися заупокійні богослужіння. У зв’язку з чим він закликав учасників бесіди в цей день піднести сугубі молитви за всіх покійних родичів і за всіх від віку спочилих православних християн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: