Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

02.10.2017

Про древні християнські символи говорили на молодіжній зустрічі

009

За традицією в недільний день в стінах Лаври відбулася зустріч православної молоді, яку очолив ієромонах Гліб. Після співу Акафісту Пресвятій Богородиці ієродиякон Анатолій виступив з тлумаченням другого розділу апостольського Послання до Галатів, яке читалося за Літургією.

Отець Анатолій привів трактування слів святого апостола Павла: «…ми ввірували в Христа Ісуса, щоб нам виправдатися вірою в Христа, а не ділами Закону» (Гал. 2:16). Старозавітний Закон до Христа був «…тільки дітоводителем до Христа, він був даний через людську недосконалість. Подібно до маленьких дітей людина потребувала багатьох суворих правил, щоб не відпасти від Бога», — зазначив священнослужитель Лаври.

Далі послідувала розповідь про подвиги святого, який жив відносно недавно і подвизався в Києві, заснувавши один з відомих столичних монастирів. «Преподобний Іона був покликаний в Київську єпархію святителем Філаретом, Митрополитом Київським. Йому неодноразово являлася Пресвята Богородиця. Він чимало зазнавав від побратимів, де б не жив, але все переносив з вдячністю до Бога», — почав розповідь ієродиякон Анатолій, розповівши також про чудеса, які супроводжували обрітення нетлінних мощей і їх перенесення в засновану святим Іоною Київську обитель.

Наступний виступ відносився безпосередньо до теми зборів. На питання отця Піора про те, з якою християнською символікою знайомі присутні, було дано колективну відповідь: Хрест, голуб, зображення якоря і риби.

Отримавши відповідь, отець Піор провів історичний екскурс щодо різновидів зображень Хреста — символу нашого спасіння: «Найбільш поширеним в Православній Церкві є восьмикутний Хрест Господній. Він поєднує в собі не тільки історичні подробиці звершеного Розп’яття Господа Ісуса Христа, але кожна його деталь містить символічне значення. Особливо яскраво Домобудівництво нашого спасіння відображається на так званому Хресті-Голгофі, зображення якого, наприклад, є на одіянні монахів-схимників.

Якір, який символізує християнську надію, нерозривно пов’язаний з іншим символом — кораблем, що означає Церкву, яка допомагає християнам досягти тихої пристані Царства Небесного. Цим кораблем рухає Святий Дух, Який, згідно зі Священним Писанням, часто зображується у вигляді голуба. Також цей птах символізує мир, тому що про припинення світового потопу праотця Ноя сповістила голубка, що несла в дзьобі оливкову гілку. Цей символ став популярним у всьому світі зовсім недавно — цьому сприяла відома картина Пабло Пікассо».

Також отець Піор повідав про символи, безпосередньо пов’язані із земним життям Господа нашого Ісуса Христа і Його Пречистим Іменем, — це виноградна лоза, агнець, риба, христограма (монограма Імені Христа, що складається з двох схрещених грецьких букв Імені — Χ і Ρ). В ході пояснення послідувала докладна розповідь про чудесну перемогу святого царя Костянтина над язичництвом завдяки знаменню Чесного Хреста.

На завершення бесіди ієромонах Гліб запросив всіх на наступну зустріч, яка відбудеться в неділю 8 жовтня також в актовому залі Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: