Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

16.02.2017

На черговій молодіжній зустрічі обговорювали доречність гумору в Православ’ї

005

Традиційно перед початком роботи «молодіжки» куратор курсів ієромонах Гліб звершив молебень з читанням акафісту Пресвятій Богородиці.
Далі отець Гліб представив учасників зустрічі. Першим взяв слово ієродиякон Анатолій, який розкрив зміст недільного євангельського і апостольського читання, з богословської і святоотецької точки зору окресливши головні теми і проблематику Неділі про блудного сина. Також отець Анатолій розповів про відомого Лаврського святого преподобного Єфрема Переяславського.

Наступний доповідач ієромонах Кирил закликав до істинного розуміння відносин людини зі своїм Творцем: «Покаяння повинно бути правильним, ми не повинні впадати у відчай, сумувати, а, наслідуючи блудного сина, повернутися до Бога».

Архімандрит Филип доторкнувся до досить актуальної в наш час теми, почавши розмову про те, чи доречний гумор в православному середовищі. «Православний гумор — це гумор, який не виходить за рамки благочиння, — сказав отець Филип, — він не веде до гріха. Преподобний Серафим Саровський, наприклад, для того, щоб підтримати молитовний дух півчих на криласі, їх підбадьорював, адже від втоми може наступити зневіра». Також отець архімандрит навів приклад з житія преподобного Макарія Великого, який одного разу сидів і розмовляв зі своїми учнями, навіть жартував. Один з присутніх людей був спантеличений тим, що спрямована до Бога людина, аскет і подвижник може розповідати смішні історії і жартувати. Тоді преподобний Макарій, передбачивши його помисли, запропонував натягувати тятиву лука сильніше і сильніше, а коли отримав від співрозмовника відмову після того, коли тятива була надмірно натягнута і могла лопнути при наступному зусиллі, сказав: «Так і в духовному житті з розважанням потрібно іноді давати послаблення».

«У той же самий час, — продовжив отець Филип, — нам не можна занадто захоплюватися жартами, адже в Євангелії від Луки сказано: «Горе вам, що тепер потішаєтеся, бо будете ви сумувати та плакати» (Лк. 6:25).

В продовження теми виступив заступник куратора курсів ієродиякон Піор, який сказав, що з богословської точки зору люди живуть в «юдолі плачевній» (див. Пс. 83), і людське життя сповнене скорботи і печалі, але християни не повинні сумувати, а завжди мати надію на милосердя Боже. «Як відомо, — сказав отець Піор, — монахи жартують рідко, але тонко і точно, і роблять це для напоумлення і настанови людини».

Приєдналася до обговорення теми і постійна учасниця молодіжних зустрічей Єлизавета Орленко, сказавши: «На все потрібно дивитися оптимістично, і в усіх життєвих ситуаціях необхідний баланс. Потрібно дарувати людям радість. Вважаю, що чорний гумор недоречний в Православ’ї».

На завершення заходу виступив ієромонах Григорій, розповівши про чесноту послуху і значення її в справі спасіння кожної людини.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 19 лютого 2017 року в актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Фото ієродиякона Петра (Абрамова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: