Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

27.05.2019

Про загробне життя говорили на молодіжній зустрічі

002-2Традиційно перед початком «молодіжки» було звершено молебень з читанням Акафісту Пресвятій Богородиці «Скоропослушниця». Молебень очолив отець Ігор, який несе послух у храмі преподобного Сергія Радонезького нашої святої обителі.

Після закінчення молебного співу слово було надано протоієрею Олександру Проченку, який минулого разу вже виступав на молодіжній зустрічі. Отець Олександр звернувся до всіх присутніх з доповіддю на тему: «Душа після смерті».

«Джерелами того, що ми знаємо про загробну долю людини, є Святе Передання, — сказав протоієрей Олександр, — також безліч випадків про те, що відбувалося з душами людей після того, як людина переступила поріг смерті, ми знаходимо в агіографічній спадщині, тобто в Житія святих.

Всі ми знаємо, що смерть прийшла в світ в результаті гріхопадіння праотець Адама і Єви. Внаслідок первородного гріха людська природа стала схильна до хвороб і смерті, а душі покійних потрапляли в пекло, і там праведники очікували пришестя у світ Спасителя, який позбавив би їх від цієї страшної долі. Так сталося під час зішестя Іісуса Христа в пекло після Його смерті. На списках найдавніших ікон Воскресіння ми бачимо, як Господь сходить у пекло і забирає звідти Адама, Єву і всіх тих, хто від створення світу очікував Його пришестя і викуплення людського роду.

До Страшного Суду ми маємо можливість вплинути на загробну долю православних християн. І засобом до цього служить молитва Церкви, а також та милостиня, яку ми можемо роздати в пам’ять про спочилого. Милостиня є корисною також для кожної людини, яка живе на землі, так як наскільки людина звикла жертвувати собою, любити інших, таке блаженство вона отримає в вічності».

На завершення своєї доповіді отець Олександр відповів на всі запитання учасників молодіжної зустрічі.

Також слово було надано постійному учаснику «молодіжки» насельнику Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ієродиякону Анатолію, який в своєму слові закликав «не зловживати милосердям Божим», але нагадав про церковне Передання про митарства блаженної Феодори і про те, що «кожній людині на Страшному Суді доведеться відповісти за всі свої гріхи».


Наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 2 червня, в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30.

Також нагадуємо, що з благословення Священноначалля Києво-Печерської Лаври 4 червня поточного року в Києві в Жовтневому палаці відбудеться Щорічний православний благодійний фестиваль «Божі діти». З усіх питань можна звертатися до організаторів фестивалю за телефоном +380989404849.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: