Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

16.12.2019

На «молодіжці» говорили про спадковість

004

Традиційно молодіжна зустріч почалася з молебню, під час якого був прочитаний Акафіст на честь ікони Божої Матері «Покриваюча». Богослужіння звершив куратор архімандрит Гліб.

Після молебню отець Гліб надав слово постійному учаснику молодіжних зустрічей протоієрею Олександру Проченку, який зупинився на темі спадковості, котра передається за допомогою генів.

«Ген — це спадкоємна інформація, що переходить з роду в рід, — сказав отець Олександр. — Згідно з науковими визначеннями в класичній генетиці ген — це спадковий фактор, який несе інформацію про певну ознаку або функції організму і який є структурною і функціональною одиницею спадковості. Сукупність генів організму складають генотип. Більшість біологічних ознак знаходяться під впливом багатьох генів.  

Відповідальності за гріхи батьків у нащадків немає, але якщо ми прикладемо всю інформацію про генотип до духовної складової, то зрозуміємо, що наслідки цих гріхів можуть передатися дітям чи онукам. У Священному Писанні ми можемо побачити безліч прикладів того, як гріх батьків відбився на їхніх нащадках — це і нащадки Каїна, і сина Ноя — Хама, і те, що сталося з кожним з дітей Давида. Тут також має значення кровна спорідненість. Є гени, які проявляються в самій людині, але є і приховані, які з’являться у нащадків. Потрібно пам’ятати, що генетику очищають церковні Таїнства, а спочилим предкам ми повинні допомогти нашими молитвами і добрими справами. І тоді їх діяння не матимуть таких згубних наслідків для нас, як ми бачимо це з прикладів історії як біблійної, так і світської».

На завершення зустрічі отець Олександр відповів на всі запитання присутніх, після чого архімандрит Гліб подякував шановному гостю за докладну бесіду і нагадав, що до участі в «молодіжці» запрошуються молоді люди, щоб у присутніх були спільні інтереси.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 22 грудня поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: