Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

18.09.2017

Молодіжну зустріч присвятили прикладам свідчення віри як словом, так і ділом

009Незмінно почалася молодіжна зустріч в Києво-Печерській Лаврі молитовно. Спів Акафісту Пресвятій Богородиці звершив ієромонах Гліб.

Потім ієродиякон Анатолій також за традицією, що виникла не так давно, запропонував аудиторії тлумачення недільного апостольського читання, в кінці розповіді зробивши такий висновок: «Апостоли стояли на чолі боротьби зі злом у цьому світі».

Далі мова зайшла про житія і подвиги святих. Отець Анатолій в своєму виступі про шанування святих мощей привів в приклад обрітення мощей святителя Іоасафа Білгородського, які після його переставлення «…лежали кілька місяців в храмі для поклоніння благочестивих християн». Запам’ятався учасникам зустрічі також ще один приклад про смирення преподобного Олександра Свірського, який здобув таку благодать у Бога, що «його мощі протягом століть збереглися практично в первісному вигляді».

Як доповнення до сказаного ієродиякон Піор зазначив: «Це не є основним показником святості, православного канонізують через певний проміжок часу, якщо є й інші ознаки богодогоджання цієї людини».

Із задоволенням всі слухали гостя Димитрія, який бере участь в молодіжних зустрічах Одеської єпархії при Іверському монастирі. З розповіді Димитрія дізналися багато цікавого про побудовану недавно, але вже добре відому за межами своєї єпархії, обитель. Церкву, яка там раніше перебувала, пов’язує з аеродромом, який знаходиться неподалік, не тільки близькість розташування, а й колишні та теперішні прихожани. Її відвідували багато знаменитих людей, в їх числі один з перших авіаторів і льотчиків-випробувачів Сергій Уточкін.

Учасники зустрічі також почули від Димитрія багато цікавого про святині і храми міста, Іверського монастиря, з особливою увагою слухали про соціальну діяльність молодіжної групи. «Ми окормлюємо дітей з інтернатів з обмеженими розумовими здібностями, збираємо гроші для цієї установи на пральну машину», — сказав Димитрій. Отець Гліб, який також несе послух в соцвідділі Києво-Печерської Лаври, запропонував допомогу одягом, яку також потребують маленькі одесити.

Наступна, третя частина зборів, була присвячена такій темі: «Православ’я в побуті: як проповідувати і не впасти в крайнощі, уникнути фарисейства». У діалог включилися всі присутні, поділившись досвідом суміщення світської роботи, навчання і життя за православними канонами і звичаями. Не випадково особливо активно обговорювалося питання допустимості застілля, в тому числі і під час постів.

Виступаючі поділилися випадками зі свого особистого досвіду, коли в якості подарунка співробітники через незнання пропонували віруючим приготовані своїми руками далеко непісні страви під час посту. Формально можна вважати це якимось порушенням церковної дисципліни, але насправді не знайомі з церковним життям люди таким чином хотіли показати свою повагу, розташування, любов.

Одна молода дівчина порадила «…брати благословення духівника на певні випадки. Головне — все робити з любов’ю, вчасно промовчати, Бог бачить, що у людини на серці. Також при спілкуванні з колегами-іновірцями треба намагатися ставиться до них і їх життя з повагою, що викличе відповідне ставлення до православних звичаїв».

Ще однією ілюстрацією до того, що нічого не проходить безслідно, стала історія з життя про те, що навіть коли віруючі люди не жили напоказ своєю вірою, оточуючі помічали світло Христове і самі починали поступово воцерковлюватися. Було відзначено кількома учасниками бесіди те, що буває особливо важко, коли на керівних постах перебувають інославні.

На закінчення обговорення теми зустрічі був зроблений висновок: «Саме особистий хороший приклад, правильна поведінка, відсутність малодушності повинні послужити на користь іншим, а не для того, щоб викликати межконфессіальную агресію».

У зв’язку з тим, що в ці дні для нужденних готується особлива трапеза, ієромонах Гліб попросив всіх учасників пожертвувати своїм часом і допомогти накрити столи.

Браття і сестри, запрошуємо відвідати наші зібрання, на яких ви станете учасниками обговорення різноманітних духовно-моральних питань. Нагадуємо про те, що дотримання вимог до форми одягу в монастирі відноситься до всіх без винятку відвідувачів Лаври.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 24 вересня поточного року в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: