Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

27.12.2018

На молодіжній зустрічі говорили про останні події церковного життя України

900Перед початком «молодіжки» куратор архімандрит Гліб звершив молебень з Акафістом перед іконою Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця». Після закінчення молебню було проспівано многоліття новорукопокладеному вікарію Дніпропетровської єпархії єпископу Петропавлівському Андрію, який був насельником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври і ніс послух ризничного монастиря.

Далі отець Гліб розповів про так званий «Об’єднавчий собор», який відбувся 15 грудня в храмі Святої Софії. «Зараз незрозуміло, чому деякі радіють, — сказав отець архімандрит, — по суті відбулося об’єднання двох неканонічних церков — Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви. Від такого об’єднання вони не стали канонічними. Що стосується тих двох митрополитів, які все ж прийняли в ньому участь без благословення священноначалія канонічної Української Православної Церкви, то про них можна сказати, що вони дуже залежать від чужої думки і не почитають канони Святої Православної Церкви. Про те, як ми повинні ставитися до цих подій і до новоствореної «церкви», є визначення Священного Синоду Української Православної Церкви, і зараз Звернення Синоду буде зачитано».

Звернення Священного Синоду УПЦ з приводу останніх подій в Українському Православ’ї зачитали постійні учасниці молодіжних зустрічей Олена і Надія.

«У нас є наш Предстоятель — Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, — сказав на завершення архімандрит Гліб, — він мудро веде наш церковний корабель, захищає наші храми, є гідним продовжувачем справи покійного Блаженнішого Митрополита Володимира. Нехай же Господь зміцнить його в цьому нелегкому першосвятительському служінні в такий непростий час, а нас усіх збереже в вірності Православній Церкві!»

Після отця Гліба слово було надано насельникам Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ієродиякону Піору та ієродиякону Анатолію.

Отець Піор розповів про події, які мали місце під час проведення Ферраро-Флорентійського собору 1438-1445 рр., під час якого Константинопольський Патріарх прийняв унію з Римом, підпорядкувавши тим самим Православну Церкву католицькій догматиці. В результаті Руська Церква не визнала цього діяння і оголосила про те, що починає свій «самостійний хід».

Продовжив цю тему ієродиякон Анатолій, сказавши наступне: «З моменту самої унії і до установи Патріаршества на Русі в 1589 році пройшло майже півтора століття. І багато противники і критиків Руської Православної Церкви стверджують, що вона була півтора століття неканонічною. Особливо це любили і люблять робити представники так званого «Київського патріархату». Але це не так. Всі ці роки Руську Церкву відвідували східні Патріархи, співслужили з архієреями Руської Православної Церкви, і цілком закономірним стало те, що в 1589 році наший Церкві було надано статус Патріархату, і зараз її очолює шістнадцятий Патріарх Московський і всієї Русі».

Після обговорення даного питання всіма учасниками «молодіжки» отець Гліб закликав «менше сперечатися, а більше читати Біблію, намагатися якомога частіше молитися, усвідомлювати, що життя людини починається з її душі і очищення свого внутрішнього світу. Будемо просити Господа, щоб Він уберіг і зміцнив нас, а в кінцевому підсумку привів всіх нас до тихої пристані Царства Небесного!»

Нагадуємо, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю 30 грудня в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: