Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Заходи

Чергова «молодіжка» була проведена дистанційно
У зв’язку з карантинними заходами вихідного дня молодіжна зустріч в минулий недільний день пройшла в незвичайному режимі — священнослужителі провели відеоконференцію.
Під час традиційного молебню куратор зустрічей архімандрит Гліб прочитав Акафіст перед образом Пресвятої Богородиці «Споручниця грішних», під час якого були піднесені молитви за здоров’я постійних учасників зустрічей.
Далі слово було надано ієрею Віталію Герасименку, який звернувся до слухачів по той бік екрану з доповіддю про ставлення Православної Церкви до інославних конфесій.
«Будучи православними християнами, – нагадав священнослужитель, – ми повинні з терпимістю і навіть з любов’ю ставитися до представників усіх релігійних течій, крім свідомих боговідступників, при цьому “не метати бісер” (див. Мф. 7:6) перед тими, хто не готовий і не хоче нас чути. Православ’я має ряд відмінностей від інших церков, які також вірять в Христа, і виражаються ці відмінності в трьох пунктах: у вченні про Бога, людину і обрядовій стороні».
Далі отець Віталій пояснив взаємозв’язок католицтва і протестантизму: «Основними причинами появи нової конфесії були падіння Константинополя в 1453 році, коли центр релігійної думки перейшов в католицький Рим, а також початок книгодрукарства, коли будь-які думки, в тому числі єретичні, почали блискавично поширюватися по всій Європі.
Багато в чому протести проти існуючих порядків в церковному середовищі підігрівало різке падіння моралі в ієрархії Римо-Католицької Церкви. Але замість відмови від усіх помилок Католицької Церкви Реформація разом з водою виплеснула немовля саме тоді, коли її послідовники відмовилися від древніх традицій Церкви та її Передання, що і породило згодом безліч напрямків в протестантизмі. Відкидаючи Передання, першоначальник протестантів Мартін Лютер сам створив своє передання у вигляді катехізису і інших повчальних книг, відмовившись при цьому від справжнього багатовікового скарбу християнства — його історичного Передання».
Свій виступ доповідач закінчив тим, що закликав усіх суворо триматися спасительного Православного вчення і Таїнств: «Нам же треба пам’ятати, що Іісус Христос залишив в Церкві благодать і істину, тобто дав не просто вчення, а й Божественну силу, яка здатна відродити людину для майбутнього життя!»
На завершення онлайн-зустрічі отець Гліб подякував усім за увагу та участь в бесіді, а також нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться з насельником Лаври ієромонахом Аароном в неділю, 6 грудня, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30.
Редакція сайту www.lavra.ua
Теми
молодіжкаСхожі матеріали
Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: