Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

10.04.2017

Чергова молодіжна зустріч була присвячена святу Неділі ваій

010Традиційно перед початком обговорення актуальних тем куратор молодіжних зустрічей звершив молебень зі співом Акафісту Пресвятій Богородиці.

Потім отець Гліб звернувся до всіх присутніх із вступним словом, в якому ще раз нагадав, що сьогодні «…двонадесяте свято — Вхід Господній в Єрусалим, за яким настає Страсна седмиця». Після цього отець Гліб надав слово ієродиякону Анатолію.

Отець Анатолій розповів про Вербну неділю, також про житіє тих святих, пам’ять яких звершувалася на минулій седмиці — преподобного Захарії постника і преподобного Никона, ігумена Печерського. «Не дивлячись на всі спокуси і переживання, які довелося пережити преподобному Захарії, — сказав на завершення отець Анатолій, — він зміг досягти найголовнішого, до чого і покликані всі православні християни — святості. Ці святі змогли впустити в своє серце Господа, вони змогли побачити в ближньому образ Божий, і за їх молитвами і до цього дня відбувається безліч чудес, за їхніми молитвами люди отримують зцілення, а братія, яка трудиться в цьому монастирі, зміцнюється в своєму подвизі, в стоянні у вірі, в молитві».

Далі ієромонах Гліб продовжив тему про Вербну неділю, навів приклади тлумачення цієї події святими отцями, розповів про традиції, які пов’язані з цим святом. «Для нас це свято має стати передоднем тижня, що передує Великодню, — сказав отець Гліб, — Господь входить в Єрусалим і готує нас до того, що ми повинні будемо разом з Ним під час богослужінь пережити на Страсній седмиці. Це і Таємна Вечеря, і зрада Іуди, і суд у первосвящеників і Пілата, і биття, плювання, заушення, Хресні страждання, смерть, положення во гроб. Але вінцем усього цього стане Світле Христове Воскресіння, яке дає нам надію на майбутні вічні блага і вічне спасіння в Ісусі Христі».

На завершення зустрічі ієромонах Гліб закликав усіх гідно провести майбутню седмицю і з радістю зустріти Пасху Христову.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: