Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

07.08.2018

На «молодіжці» привітали її куратора з іменинами

001

Чергова молодіжна зустріч в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі розпочалася традиційно з молитовного звернення до Господа та Пресвятої Богородиці. Подячний молебень з Акафістом на честь ікони Пресвятої Богородиці «Несподівана Радість» очолив куратор зустрічей архімандрит Гліб. Під час молебню були піднесені сугубі подячні молитви за те, що Господь сподобив провести всі встановлені заходи з нагоди 30-річчя відродження чернечого життя в Києво-Печерській Лаврі та 1030-річчя Хрещення Київської Русі. Ця «молодіжка» відбулася перед святом святих страстотерпців Бориса і Гліба, тому особливо молилися за архімандрита Гліба напередодні дня його тезоіменитства. Після закінчення молебню архімандрит Гліб усім подякував.

У цей недільний день Свята Церква особливо вшановувала Почаївську ікону Пресвятої Богородиці. Отець Гліб привітав усіх, хто зібрався в цей день для бесіди, зі святкуванням Почаївської ікони і з наступаючим днем пам’яті святих Бориса і Гліба, продовживши: «Однією з найбільш шанованих ікон не тільки України, але і всього Православного світу є ікона, яку ми тепер називаємо «Почаївською». Цю ікону в дар за гостинність підніс багатій поміщиці Ганні Гойській грецький митрополит Неофіт, а трохи пізніше перед нею зцілився від сліпоти брат Анни. На знак подяки поміщиця передала в дар цей образ в той монастир, який нам зараз відомий як Почаївська Лавра, а ікона ця і до цього дня знаходиться в головному храмі обителі — Успенському соборі над царськими вратами і щодня опускається для поклоніння віруючих.

Пресвята Богородиця, являючи Себе нам в чудотворних іконах, чує всі наші прохання і благання. Нам потрібно тільки від щирого серця звернутися до Неї і відкрити Їй і Її Сину свою душу. І тоді Господь неодмінно нас почує. Саме так Господу відкрили свої серця і святі страстотерпці Борис і Гліб, пам’ять яких ми будемо звершувати завтра!»

Далі отець Гліб розповів про житіє святих страстотерпців і про те, як закінчився їх життєвий шлях, коли вони без нарікання прийняли смерть від свого брата і тим самим дали приклад істинного смирення і віри в Господа.

На завершення «молодіжки» всі її учасники привітали отця Гліба з грядущим днем тезоіменитства, побажавши йому духовного вдосконалення, здоров’я душевного і тілесного, миру, радості і любові!

Після закінчення зустрічі її учасники попрямували до Трапезного храму преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Молоді люди молилися на вечірньому богослужінні, де звершувалася пам’ять святих страстотерпців Бориса і Гліба.

Браття і сестри! Нагадуємо, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 12 серпня поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка іменини

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: