Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

15.05.2017

У Лаврі пройшла чергова молодіжна зустріч

006Після невеликої перерви засідання молодіжно-просвітницьких курсів Києво-Печерської Лаври відбулося в актовому залі Лаври. Минулої неділі учасники молодіжних зустрічей напередодні святкових днів вшанували пам’ять загиблих воїнів в Парку Вічної Слави, потім відвідали Національний музей історії України у Другій світовій війні.

Після співу Акафіста Пресвятій Богородиці, який очолив ієромонах Гліб, на зустрічі говорили про євангельське читання минулого недільного дня, а також про особливо шанованих в Лаврі святих.

Для розуміння контексту відомої бесіди Ісуса Христа з самарянкою ієродиякон Анатолій розповів історію складних відносин іудеїв з самарянами і про відмінності їх релігійних вірувань. Потім отець Анатолій нагадав, що недавно святкували пам’ять відомого в Україні святого, житіє якого безпосередньо пов’язане з Києвом і древньою Печерською обителлю.

Один з перших святих ігуменів Печерської обителі — святитель Стефан, який став єпископом Володимир-Волинським, деякий час трудився в лаврських печерах і «…з юності пройнявся монашеським побутом і уставом, будучи безпосереднім учнем засновників Печерського монастиря», — зазначив доповідач. Але згодом, після обрання його ігуменом, як свідчить одне з письмових джерел Нестора Літописця, серед братії виникли непорозуміння, і святому довелося заснувати на Клові новий монастир. Отець Анатолій особливо підкреслив, наскільки важливий послух святим, а також які лиха може викликати слідування власній волі: «Однак Промисл Божий в результаті все направляє на краще, і праведники через вогонь випробувань стають ще чистішими, подібно золоту», — завершив насельник Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: