Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

10.12.2018

На молодіжній зустрічі говорили про терпіння

035

Перед початком молодіжної зустрічі куратор архімандрит Гліб звершив молебень, під час якого був прочитаний Акафіст Іверській іконі Пресвятої Богородиці. Після закінчення молебню отець Гліб проголосив многоліття Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.

«Сьогодні виповнюється 28 років, як Блаженніший Владика був наділений благодаттю архієрейського служіння, — сказав отець Гліб, — і всі ці роки він з самовідданістю звершує це служіння. Всі ми знаємо нашого Першосвятителя як людину молитви, як доброго пастиря, як істинного керманича церковного корабля, який веде цей церковний корабель вірним шляхом і нас, вірних чад Святої Православної Церкви, до спасіння. У ці непрості часи для нашої Святої Православної Церкви ми повинні посилити свої молитви за нашого Предстоятеля, щоб Господь дав йому міцності для стояння в правді та істині, укріпив його душевні і тілесні сили та дарував спасіння душі!»

Далі отець Гліб представив гостя молодіжної зустрічі — викладача і завідувача бібліотеки Київських духовних шкіл архімандрита Дамаскіна, який розповів про книги Старого Заповіту.

«Всі книги Старого Заповіту діляться на кілька груп, — продовжив отець Дамаскін, — це законодавчі, історичні книги, пророчі книги, повчальні, або як їх ще називають — поетичні книги. І всі вони для нас є надзвичайно важливими. З них ми дізнаємося історію богообраного народу до пришестя Христа Спасителя, ми черпаємо з неймовірної криниці моральні повчання, але, найголовніше, ми знаходимо пророцтва про грядущого Месію, які всі справдилися під час земного життя Іісуса Христа».

Детально отець Дамаскін розповів про Книгу Іова, в якій «нам показаний приклад істинного терпіння і надії на Бога. Для праведного Іова Бог був справжнім Отцем, і найстрашнішим для нього були найменші сумніви щодо справедливості Бога.

Випробування дуже потрібні кожному з нас, без них не буде нашого життя і не може бути, але набутий досвід залишається з нами назавжди. А як зносити всі ці випробування, як переносити скорботи і позбавлення — в цьому нам є найяскравішим прикладом святий праведний Іов, до якого ми повинні звертатися в своїх молитвах. Ви можете запитати про те, як правильно переносити скорботи. Відповідь криється в самому житті вже згаданого нами Іова: найголовніше — не нарікати і намагатися від усієї душі і від усього серця молитися. Якщо причина в наших гріхах, то треба покаятися, слухатися порад духівника, але якщо це попущення Боже, то цілком покластися на Його святу волю, не припиняючи славословити Творця».

На завершення зустрічі отцеві Дамаскіну були поставлені питання з залу, на які він, грунтуючись на Церковному Переданні і вченні Церкви, відповів. Отець Гліб подякував усім за докладну бесіду і нагадав про те, що «зараз наша Церква переживає дуже непростий період у своїй історії. І тому ми повинні посилити свої молитви, щоб нога беззаконних не стала попирати наші святині і не було релігійного протистояння в нашому суспільстві. Я прошу всіх вас в ці дні з особливою старанністю виконувати своє молитовне правило, молитися за нашу Церкву, за нашого Предстоятеля, за єпископів і духовенство, щоб канонічна Українська Православна Церква могла і далі вільно здійснювати свою спасительну місію в нашій багатостраждальній Україні».

Також архімандрит Гліб нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 16 грудня, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: