Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

16.09.2019

На «молодіжці» говорили про головне богослужіння

002Черговою темою молодіжної зустрічі, яку провів новий гість з КДАіС ієромонах Афанасій, стали історичні аспекти розвитку Божественної Літургії.

Після традиційного молебню з Акафістом Пресвятій Богородиці, звершеного куратором курсів архімандритом Глібом, отець Афанасій розповів про Божественне встановлення найдавнішого християнського богослужіння: «Після встановлення Господом Іісусом Христом Таїнства Євхаристії на Тайній Вечері була закладена основа Літургії, де кожен вірний може долучитися Божественних Тіла і Крові свого Спасителя. Це найважливіше Таїнство після святих апостолів могли звершувати тільки їх наступники, законно рукопокладені єпископи.

Згодом, у зв’язку з ростом числа віруючих, для звершення Літургії було необхідно делегувати повноваження їх помічникам — пресвітерам. Для цього священикам видавали спеціальну грамоту, без якої було неможливо звершувати Таїнство. Зараз її називають антимінс, його видає правлячий архієрей конкретному храму. Він завжди зберігається на престолі і в ньому знаходяться часточки святих мощей. Але незважаючи на таке важливе значення священнослужителів в цьому богослужінні Літургія носить соборний характер, в її звершення залучена вся церковна повнота. Саме слово прийшло до нас із грецької і означає “служіння”, “спільна справа”».

Також викладач Київських духовних шкіл розповів про те, з яких частин складається Літургія, як вони виникли. Він зазначив: «Молитви, які читає священик таємно або які ми чуємо під час співу, мають найдавніше походження, але найбільшою мірою елементи давньохристиянського богослужіння можна спостерігати в нинішній час під час звершення Літургії архієрейським чином».

Учасникам «молодіжки» запропонували задавати свої питання. Найбільше викликало загальний інтерес питання про реформування богослужінь. «Чинопослідування Літургії в тому вигляді, в якому ми беремо участь в ній зараз, складалося століттями, і її структура глибоко символічна, в основу були покладені праці святих отців, — замітив ієромонах Афанасій, відповідаючи на питання. — Будь-які спроби скорочення цього богослужіння в нашій Церкві були неуспішні. Наприклад, в минулому столітті хотіли прибрати прохання про оглашених, обгрунтовуючи це тим, що інституту оглашення в Церкві давно немає. Але соборний розум Церкви ухвалив, що до сих пір багато людей не навчені істинам віри, знаходяться в процесі катехизації, також багато таких, що просто не хрещені. А Церква молиться за весь світ, в тому числі за своїх заблукалих чад або за тих, хто ще до неї не приєднався».

Після закінчення бесіди священнослужитель побажав пам’ятати всім слова Христові, які часто повторюються на будь-якому богослужінні: «Мир всім!», Щоб усі, хто бере участь в Літургії, «…зберігали мир з ближніми, у своїй душі, щоб усім нам сподобитися ще повніше з’єднатися з Господом в Царстві Небесному!»

На завершення зустрічі отець Гліб подякував гостю за цікаву і докладну доповідь, яка була корисною не тільки молодим учасникам, а й священнослужителям, а також запросив молодих людей прийти наступної неділі на зустріч, яку проведе постійний гість молодіжки отець Олександр (наступна молодіжна зустріч, присвячена значенню священства, відбудеться 29 вересня поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: