Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

18.03.2019

«Молодіжка» Києво-Печерської Лаври відзначила три роки

008В Неділю Торжества Православ’я виповнилося три роки з того моменту, як з благословення Намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла в Лаврі почали роботу молодіжні зустрічі. З цієї нагоди перед початком чергової «молодіжки» куратор архімандрит Гліб звершив подячний молебень, по закінченні якого всім присутнім було проспівано многоліття.

Після молебню отець Гліб звернувся до присутніх з напутнім словом, привітав усіх з Неділею Торжества Православ’я, продовживши: «Вже три роки в нашій святій обителі проходять молодіжно-просвітницькі зібрання. За три роки було багато: до нас приходили владики, викладачі Київських духовних шкіл, братія Лаври, гості нашого монастиря для того, щоб кожному з вас дати весь той духовний досвід, який вони черпають зі свого життя. І тільки що за молебнем ми дякували Богу і просили Його, щоб Він і в майбутні дні благословив нам збиратися в цій обителі прославляти Його ім’я, прославляти Божу Матір, Його святих, а також для того, щоб всім нам ставати ближче до Бога, творити добрі справи, творити справи милосердя, як би важко це не було в цьому суєтному світі. Я бажаю вам, дорогі отці, брати і сестри, щоб і в майбутньому Господь дарував здоров’я, мудрість, терпіння і любов, а все, що ми тут почерпнемо, будемо нести в першу чергу в свою душу, а потім своїм прикладом показувати іншим, якими повинні бути справжні православні християни. Щоб ми не тільки словами, а й своїми справами могли проповідувати Христа Спасителя, а в серцях наших була тільки любов! І нехай збереже нас у цьому Христос!»

Далі отець Гліб відправив заупокійну літію по приснопам’ятному архієпископу Іларію. (Шишковському), який був учасником молодіжних зустрічей, і по новопреставленому вікарію Санкт-Петербурзької єпархії Руської Православної Церкви єпископу Царськосельському Маркелу (Путрову).

Після цього слово було надано гостю молодіжної зустрічі відомому місіонеру, багаторічному викладачеві сектознавства, професору Київської духовної академії і семінарії Віктору Михайловичу Чернишову.

У своїй доповіді Віктор Михайлович дав розгорнуте визначення релігії: «Є широко поширена помилка про те, що наука нібито довела, що Бога немає. Але ті, що заявляють про це, не враховують три основні чинники: наука будується на емпіризмі, а релігія на переконаннях, друге — наші знання в будь-якій області залишаються уривчастими, і третє — наявність глибоко віруючих вчених, які все ж розуміють істинність існування Вищого Розуму.

Як ми можемо показати Бога, якщо ми віримо в Нього? Де Він? Він — Особистість, ми знаємо Його атрибути, Він вище часу, простору і матерії, Він — Любов, яка є сукупність всіх досконалостей, тому-то з упевненістю можемо сказати, що Спасителя на Хресті тримали не іржаві цвяхи, а любов до людей. Знати сутність Бога, звичайно, неможливо, Він — вище всякого пізнання».

Говорячи про свободу волі людини і про те, як це співставляється з виконанням заповідей Божих, Віктор Михайлович акцентував увагу слухачів на тому, що «Господь створює нас з вами вільними істотами. Так, Він дав нам заповіді, але Господь давав заповіді завжди напередодні гріха, який ми, якщо будемо їх дотримуватися, не зробимо. Ми із задоволенням розмінюємо цю свободу на сочевичне вариво, забуваючи, що покликані дивитися у вічність. Тому свобода волі людини — це як раз великий і страшний дар, але нею людина наділена тому, що вона образ Божий і покликана в собі Його подобу відродити!»

На завершення отець Гліб подякував професору Чернишову за докладну бесіду, ще раз привітав всіх учасників «молодіжки» з триріччям і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 24 березня поточного року в актовому залі Києво-Печерської Лаври, корпус № 45. Початок молебню о 15:30.

Також з нагоди триріччя організації молодіжних зустрічей всім присутнім було запропоновано святковий пісний торт і зроблено фото на пам’ять.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС річниця

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: