Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

21.12.2017

На молодіжній зустрічі говорили про заповіді блаженств

Одною з найважливіших справ християнського життя, які були заповідані Самим Господом, є звершення посту. Але він не повинен ставати самоціллю, а буває корисним для нас і приємним Богу, якщо дотримується заради Нього і приводить до морального вдосконалення. Тому на черговій зустрічі православної молоді в стінах Лаври під час Різдвяного посту була піднята тема морального вчення Церкви, яка відображена в Нагірній проповіді Спасителя (Мт. 5-7).

Після звершення Акафістного співу Пресвятій Богородиці, який очолив куратор ієромонах Гліб, слово традиційно було надано ієродиякону Анатолію.

Розповідь була присвячена рядовому апостольському читанню, яке було прочитано за богослужінням в Неділю 28-му після П’ятидесятниці. Отець Анатолій сказав, що це недільне зачало складається ніби з двох частин. У першій частині апостол Павел нагадує християнам з міста Колосси прο необхідність безперестанної подяки Богу за ті великі блага викуплення, які Він за нас приніс, а в другій зображує Відкупителя як Царя Слави: «Бо то Ним створено все на небі й на землі, видиме й невидиме, чи то престоли, чи то господства, чи то влади, чи то начальства, усе через Нього й для Нього створено» (Кол. 1:16). Аналізуючи наведену цитату, отець Анатолій також розповів про основи вчення Православної Церкви про небесну ієрархію і ангельські чини.

Далі отець Анатолій нагадав усім про те, що в цей день звершується пам’ять святої великомучениці Варвари та розповів коротко про її житіє, яке церковний переказ для нас дбайливо зберіг, завершивши: «Тільки за одне Ім’я Христове вона віддала своє життя. Вона ні на мить не сумнівалася, що Христос — це Істинний Бог, і що заради Нього вона повинна зазнати всі позбавлення, гоніння і навіть смерть. І знаємо, що зараз вона стоїть біля Престолу Творця і згідно з церковною традицією допомагає уникнути раптової смерті тим християнам, які шанують її пам’ять і просять її допомоги. Вона є однією з найбільш шанованих святих мучениць в християнському світі».

До основної теми зібрання було запропоновано перейти викладачеві КДАіС архімандриту Феофану. Отець Феофан запропонував разом згадати десять старозавітних заповідей, уточнивши, що вони були призначені як основи моральності саме для періоду Старого Заповіту. «Саме Нагірна проповідь — це те, без чого ніхто не міг досягти досконалості, — підкреслив отець Феофан. — Основною метою всієї проповіді є Царство Небесне, в яке всі ми покликані потрапити за Божественною благодаттю. Введенням в цю проповідь якраз і послужили заповіді блаженств, які ми щодня можемо чути за богослужінням. Виконання заповідей, даних Спасителем в Євангелії, уподібнюється будівництву будинку на камені. Таке будівництво храму своєї душі встоїть при будь-яких випробуваннях ще тут, в тимчасовому житті, а також по його кончині на Страшному Суді. Сама Церква непохитна, адже її Глава — Сам Христос Спаситель».

Після вступної частини архімандрит Феофан розповів більш детально про кожну заповідь блаженств, які особливо цікавили молодих людей. Найбільшу увагу було приділено учасниками тій заповіді, в якій йдеться про лагідність.

«Це спокійна безгнівність за образи. Це не слабкість. Гнівні винищують один одного, як сказано в посланні Якова: “Бажаєте ви та й не маєте, убиваєте й заздрите та досягнути не можете, сваритеся та воюєте та не маєте, бо не прохаєте, прохаєте та не одержуєте, бо прохаєте на зле, щоб ужити на розкоші свої” (Як. 4:2-3). Господь береже лагідних, ця Божественна нагорода чекає на людину вже тут, на землі».

На завершення бесіди отець Феофан побажав усім, хто сподобиться по благодаті Божественних дарів: «Важливо не тільки отримати дар, але і зберегти до самого Другого Пришестя Христового».

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 24 грудня поточного року в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30. Запрошуються всі бажаючі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: