Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

04.10.2021

На «молодіжці» говорили про історію християнського аскетизму

Чергова молодіжна зустріч була присвячена темі, яка відноситься не тільки до монахів, а й до мирян Православної Церкви. Викладач Київських духовних шкіл бесідував з постійними і новими учасниками «молодіжки» про піст і молитву, за допомогою яких, за словами Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Онуфрія, «людина злітає до Бога».

Після молебного Акафіста Пресвятій Богородиці архімандрит Гліб представив присутнім нового гостя недільних зустрічей отця Афанасія, який викладає в КДАіС пастирське і літургійне богослов’я.

На початку виступу отець Афанасій розповів про древнє апостольське встановлення прообразу Великого посту, а також про встановлення постів в середу і п’ятницю в пам’ять про страждання Христові.

Ці приписання були зазначені ще в старохристиянському пам’ятнику II століття – книзі «Вчення Господа, (передане) народам через 12 апостолів (Дідахе)». Надалі більш точні правила посту були визначені в монашеських уставах.

«При цьому, – відзначив ієромонах Афанасій, – Зараз буває важче постити в повну міру, як це робили древні пустельники. Особливо для мирян, які живуть зовсім в інших умовах, буває неможливо дотримуватися постів з усією строгістю.

Церква не хоче покалічити людину через голодування, і для віруючих, особливо зі слабким здоров’ям, передбачено послаблення для тілесного посту. Але його потрібно отримати у духівника, щоб не вийшла інша крайність – їсти все підряд досхочу і зовсім не дотримуватися посту. Обмеження в їжі лише одна з частин посту, не менш важливими є молитва і доброділання. Перш за все необхідно утримання від того, що найбільше обтяжує і пригнічує людську душу. Але їжа іноді буває засобом до гріха, тому дуже важливо діяти в духовних питаннях не за своєю волею і бажанням, але радитися з духівником».


На завершення бесіди отець Гліб подякував гостю за вибір теми, всім за увагу і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю 10 жовтня в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45), де виступить проф. Віктор Михайлович Чернишов на тему «Чи порушують православні четверту заповідь». Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: