Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

04.02.2019

На «молодіжці» виступив професор КДА В. М. Чернишов

001

Перед початком молодіжної зустрічі за усталеною традицією було звершено молебень з Акафістом Пресвятій Богородиці «Цілителька», який очолив куратор просвітницьких курсів архімандрит Гліб. За богослужінням молилися за здоров’я болящого митрополита Павла, що проходить реабілітацію після перенесеної операції. З нагоди 10-ї річниці інтронізації Святійшого Патріарха Кирила було проспівано многоліття. Після закінчення молебню отець Гліб представив гостя зустрічі — професора Київської духовної академії Віктора Михайловича Чернишова.

«Віктор Михайлович — це людина, яка всією своєю душею живе Церквою, — сказав архімандрит Гліб, — він усе своє свідоме життя присвятив вивченню нових релігійних рухів, сект; Віктор Михайлович багато років після відкриття в 1988 році Київської духовної академії і семінарії є викладачем, автором багатьох книг, і зараз всім нам буде дуже цікаво з перших вуст почути про той колосальний досвід, який отримав Віктор Михайлович Чернишов!»

Гість почав виступ: «Всі ми є певною мірою місіонерами і повинні свідчити істину про Бога. У самому слові «Бог» закладено його значення і походження. Творець багатий надлишком Свого буття, “Не в рукотворнім храмі Всевишній живе” (Діян. 7:48), але при цьому дає життя всьому. Своєму творінню. Ми ж, будучи християнами, покликані бути сіллю землі і своїм життям показати приклад того, що таке православне християнство, що саме воно є істинною вірою, яка правильно славить і сповідує Творця».

Далі професор Чернишов розповів про три чиноприйняття до Православної Церкви: через Хрещення, Миропомазання і Покаяння. «Це залежить від ступеня віддалення тієї чи іншої деномінації від істини, — сказав Віктор Михайлович, — наприклад, римо-католиків ми приймаємо через Покаяння, так як вони зберегли віру в Іісуса Христа як Бога-Спасителя і в Святу Трійцю; лютеран і кальвіністів, які втратили апостольське преємство — через Миропомазання, а представників нових релігійних течій — через Хрещення. При цьому ми повинні пам’ятати, що Істина не визначається числом прихильників, і про це говорить Сам Христос: “Не бійся, мале стадо! бо Отець ваш благоволив дати вам Царство” (Лк. 12:32)».

Розповівши про особливості богослов’я класичних протестантів —Мартіна Лютера і Жана Кальвіна, Віктор Михайлович згадав про богослов’я Англіканської церкви, «яку можна порівняти з уніатською, що має також зовнішню оболонку своїх попередників, але наповнену зовсім іншим змістом».

Зупинився професор КДА і на чотирьох складових визначення Церкви: ієрархії, Таїнствах, Законі Божому і священноначаллі, акцентувавши увагу слухачів на тому, що «відсутність хоча б однієї з цих складових робить з Церкви секту, яка за своїм визначенням є відсіченням від чогось».

На завершення Віктор Михайлович привів класифікацію релігій, розповівши про світові релігії, а також про культуроутворюючі і так звані антірелігіі, зупинившись на унікальності християнства, яка полягає в тому, що «метою інших релігій є безсмертя, а в християнстві — обоження, методом досягнення мети зазвичай є добрі справи, але для християнства вони лише є наслідком віри, без якої не можна угодити Богу.

Також винятковість християнства полягає в тому, що воно безпосередньо пов’язане зі Своїм Засновником, а його феноменальність в тому, що заради віри в Свого Спасителя люди йшли на все, в тому числі і на мучеництво».

Також усі присутні могли задати Віктору Михайловичу питання, після чого отець Гліб подякував дорогому гостю за цікаву розповідь і подарував йому на пам’ять від всіх слухачів Священне Писання.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю 10 лютого в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30. Гостем зустрічі буде духівник Київської духовної академії архімандрит Маркел (Павук).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: