Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

02.09.2019

На «молодіжці» говорили про те, як не потрапити до секти

006На тлі відродження і шанування істинного Христового вчення продовжують поширюватися всілякі секти, нові релігійні рухи, часом відверто деструктивні. Учасники молодіжної зустрічі говорили з професором Київської духовної академії, багаторічним викладачем «Сектознавства», автором багатьох публікацій і книг Віктором Михайловичем Чернишовим про те, як потрібно реагувати на адептів цих структур, як себе вести з ними.

Почалася «молодіжка» традиційно з молебню, під час якого був прочитаний Акафіст на честь ікони Божої Матері «Покриваюча». Богослужіння звершив куратор архімандрит Гліб. Далі отець Гліб привітав частого учасника молодіжних зустрічей Віктора Михайловича Чернишова та надав йому слово.

У своїй доповіді Віктор Михайлович Чернишов розповів про те, як не потрапити до секти. «Як різноманітні приманки для риб, так і секти заманюють самими різними способами, — сказав професор Чернишов, — іноді це пропозиція безкоштовних курсів англійської мови, іноді пропозиція курсів особистісного зростання, навчання кулінарії або вивчення Біблії. Заманювати можуть будь-якими хитрощами. Але, і це друга умова успіху секти, пропозиція допомоги має прозвучати вчасно. Спочатку «чіпляють наживку», потім людину починають «підгодовувати». Людина починає цікавитися, до кінця не розібравшись, куди вона потрапляє. Оскільки не можна вплинути на людину без її згоди, починають використовувати обман. На цьому етапі найголовніше для адептів секти — затягнути людину на свою територію, і тоді їм буде простіше працювати з нею далі.

Якщо це сталося, і людина відгукнувся на їх якісь пропозиції, починається наступний етап: бомбардування «любов’ю», за якою зазвичай слідує прийняття цінностей секти, в яку людина примудрилася потрапити. Керівники секти починають контролювати емоції людини, намагаються для контролю за нею нав’язати їй навіть почуття провини, контролюють її мову, поведінку, а в кінці кінців встановлюють контроль над свідомістю. Людина втрачає особистість і як би стає своєю тінню.

Тому дуже важливо зупинити себе або свого знайомого на перших етапах, коли людину тільки намагаються заманити в секту, бо коли починається шантаж, залякування, коли над людиною встановлений контроль, дуже складно її витягнути з секти. З такою людиною стає неможливо спілкуватися, вона перестає чути інших, не сприймає критику, не чує доводи і застереження тих, хто про неї реально турбується. Така людина повністю потрапляє в лапи секти. Для цього і існує така дисципліна як «Сектознавство», щоб запобігти потраплянню людини в подібні ситуації, які неминуче ведуть до трагічних наслідків».

Далі Віктор Михайлович відповів на всі запитання присутніх, після чого отець Гліб подякував професору Чернишову за змістовну бесіду і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться 8 вересня поточного року. Гостем цієї «молодіжки» буде протоієрей Олександр Проченко. Зустріч буде проходити в актовому залі Києво-Печерської Лаври корпусу № 45. Початок молебню о 15:30

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: