Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

01.07.2019

Виникненню протестантизму проф. Чернишов присвятив виступ на «молодіжці»

002-2

У недільний день, коли святкується пам’ять всіх руських святих, молодіжну зустріч відвідав професор КДАіС Віктор Михайлович Чернишов, що вже став тут постійним гостем.

Після традиційного молебню з Акафістом Пресвятій Богородиці, який очолив куратор молодіжки архімандрит Гліб, Віктор Михайлович почав виступ на тему «Ортодоксальний протестантизм». Лекція була присвячена причинам виникнення протестантизму (як реакції суспільства на католицькі хибні думки), а також основним відмінностям традиційного протестантизму від Православного вчення.

«Одне з основних відмінностей Православ’я від протестантизму є розуміння Церкви, — зазначив виступаючий. — Для нас це не клуб за інтересами, не просто споруда. Це Боголюдський організм, поза яким неможливе спасіння».

Викладач Київських духовних шкіл коротко описав ключове питання кожної релігії — спасіння: «Ми розуміємо спасіння, яке дарував нам Господь і до якого ми покликані, як викуплення, освячення і обоження. Їм можуть відповідати три основних чесноти, без яких немислиме християнство — віра, надія і любов. Протестанти також говорять про важливість спасіння, але для них воно обмежене лише першою сходинкою — визнанням розп’яття заради нас Господа Іісуса Христа. Підкреслюючи важливість викупительного подвигу Спасителя, ми визнаємо в той же час, що спасіння — це справа всього нашого життя, жоден православний не може сказати, що вже спасений».

Торкаючись історичних реалій, В. М. Чернишов згадав про об’єктивні передумови виникнення протестантизму: «Основними причинами його появи були падіння Константинополя в 1453 році, коли центр релігійної думки перейшов в католицький Рим, а також початок друкарства, коли будь-які думки, в тому числі єретичні, почали блискавично поширюватися по всій Європі. Багато в чому протести проти існуючих порядків в церковному середовищі підігрівало різке падіння моралі в ієрархії Римо-Католицької Церкви. Але замість відмови від усіх хибних думок Католицької Церкви Реформація разом з водою виплеснула немовля саме тоді, коли її послідовники відмовилися від древніх традицій Церкви та її Передання, що і породило згодом безліч напрямків в протестантизмі».

Професор Чернишов нагадав, що саме Передання первинно, так як з самого початку не було писемності, а перші книги Старого Завіту були написані набагато пізніше описуваних в них подій. До того ж завдяки Переданню до нас дійшов канон, тобто затверджений список книг Нового Завіту, сформульований в IV столітті на Соборах. Усне Передання зі зрозумілих причин почало існувати раніше Писання. «Відкидаючи Передання, першоначальник протестантів Мартін Лютер сам створив своє передання у вигляді катехізису і інших повчальних книг, відмовившись при цьому від справжнього багатовікового скарбу християнства — його історичного Передання», — закінчив свій виступ доповідач.

На закінчення Чернишов нагадав про відкриті лекції з релігієзнавства, які він буде проводити з вересня в стінах древньої Печерської обителі, і запросив всіх бажаючих незалежно від віку їх відвідати.

Також зі словом вітання та настанови звернувся до учасників «молодіжки» архімандрит Гліб, який привітав усіх з Днем молоді: «Бажаю всім вам миру, радості і Божого заступництва. Сьогодні ми читали Акафіст Пресвятій Богородиці і просили, щоб Вона покрила нас Своїм омофором, зберегла нас від всякого зла, зберегла від всяких єресей і розколів, викоренила їх. Тому ми повинні замислитися над тим, що є таке спасіння і завжди бути поруч з Богом!» Далі отець Гліб закликав відвідувати «молодіжку» тих, для кого вона в першу чергу призначена і для кого вона актуальна, а саме — молодих людей, які ще не створили свої сім’ї і які шукають свій шлях у цьому житті.

Браття і сестри! Чергова молодіжна зустріч відбудеться наступної неділі, 7 липня, в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30. Перед аудиторією виступить постійний гість заходів — протоієрей Олександр.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: