Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

05.02.2018

Молодіжна зустріч була присвячена Неділі про блудного сина і вшануванню Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської

008

Перед початком «молодіжки» традиційно було звершено молебень з Акафістом Благовіщенню Пресвятої Богородиці зі співом, який очолив куратор курсів ієромонах Гліб.

Після закінчення молебню отець Гліб представив учасників зустрічі. Першим слово було надано ієродиякону Піору. Він навів тлумачення притчі, яку Свята Православна Церква пропонує всім нам в цю підготовчу Неділю до Великого посту. Учасники зустрічі почули від отця Піора смисловий зміст цієї притчі, а також про її тлумачення святими отцями Церкви. Всім було особливо цікаво дізнатися про те, який смисл кожен з них вкладає в ту чи іншу подію, описану в цій притчі.

Отець ієродиякон підсумував сказане: «І ось як батько чекав свого блудного сина, так і нас, Своїх заблукалих дітей, щодня і щогодини, щохвилини чекає Господь. Всі ми грішимо, але немає такого гріха, який не пробачив би Господь. Від нас тільки потрібно відкрити Йому своє серце і намагатися ніколи не залишати Отчого дому, в якому ми, подібно до старшого сина, повинні перебувати!»

Далі виступив ієродиякон Анатолій. Ним була запропонована тема для обговорення присутніми молодими людьми — недільне апостольське читання. Особливо отець Анатолій зупинився на перших словах святого апостола Павла, який, звертаючись до коринфських християн, говорить: «Усе мені можна, та не все на пожиток» (1Кор. 10:23). Учасники «молодіжки», проаналізувавши цю модель поведінки християнина, прийшли до висновку, що віруюча людина в будь-якій життєвій ситуації повинна співставляти вибір ходу думок і напрям дій з моральним євангельським ідеалом.

Головним гостем молодіжної зустрічі став викладач Київської духовної академії і семінарії Надь Олег Оттович, який виступив перед присутніми з доповіддю про шанованих в цей день святих новомучеників і сповідників Руської Православної Церкви, які зазнали гоніння і мучення від безбожної влади в першій половині ХХ століття. Під час виступу О. О. Надь розповів, в чому полягав їх подвиг, якими були обставини періоду страждань, за що і за якими звинуваченнями зазвичай виносилися вироки святим угодникам.

«Історія циклічна, — сказав Олег Оттович, — земна Церква не повинна розраховувати на блаженне і спокійне життя на землі, так як Сам Спаситель говорив, що ми, Його послідовники — християни, не від світу цього, а тому світ не може нас любити. Крім того, Христос сказав, що всіх Його послідовників будуть так само гнати, як і Його. Незважаючи на це, історія богоборчого і одного з найстрашніших періодів в житті нашої Церкви ХХ століття яскраво свідчить про виконання слів Христа.

Хто такі новомученики і сповідники? Це були такі ж люди, як і ми. Вони також ходили до Церкви, молилися, намагалися виконувати заповіді Божі. Але перед лицем страждань і у випробуваннях вони залишилися вірними Христу і своїй вірі».

Олег Надь закликав до активного вивчення історії своєї Церкви: «В народі є така приказка: «Хто не знає минулого, той не має майбутнього. Тому, не знаючи історію нашої Церкви, ми не зможемо і не можемо бути повноцінними членами Церкви». Також викладач Київських духовних шкіл закликав присутніх берегти пам’ять про новомучеників: «Ми повинні берегти пам’ять про наших предків, згадувати їх в молитвах, щоб їх подвиг стояння у вірі й у Христі завжди допомагав нам у нашому житті».

На завершення отець Гліб подякував усім учасникам за змістовні бесіди і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться через тиждень, 11 лютого, в актовому залі Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: