Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

12.10.2021

На «молодіжці» виступав проф. Віктор Чернишов

hdrЧергова молодіжна зустріч була присвячена поясненню четвертої заповіді закону Божого, даного в часи Старого Завіту: «Пам’ятай день суботній, щоб святити його!» (Вих. 20:8).

Після звершення молебня з Акафістом перед іконою Пресвятої Богородиці «Всецариця» куратор зустрічей архімандрит Гліб надав слово шановному гостю Віктору Михайловичу Чернишову. Викладач КДАіС виступив з лекцією на тему «Чи порушують православні четверту заповідь».

Це питання іноді виникає не тільки в середовищі іудеїв, а й протестантів, особливо адвентистів сьомого дня. Сектанти часто намагаються беззастережно слідувати букві Писання, до яких часто додають власні тексти, наділяючи їх таким же або навіть більш високим авторитетом.

Віктор Михайлович Чернишов відзначив: «Адвентисти відрізняються жорсткою есхатологічною спрямованістю думки, вони в постійному екзальтованому стані очікують швидкого Другого Пришестя Христового. З дня заснування секти в їх періодичній літературі неодноразово зазначалися терміни кінця світу, які, втім, не збувалися, тому що Христос ще апостолам сказав: “То не ваша справа знати час та добу, що Отець поклав у владі Своїй” (Діян. 1:7).

Незважаючи на нестиковки в своєму вченні, представники всіх шести напрямків адвентистів нерідко дорікають православним в порушенні суботи, тобто шабата, який з древнього івриту перекладається як “спокій”.

Але ми не порушуємо, а виконуємо заповідь закону Старого Завіту, бо кінець Закону – Христос. В Євангелії Він Сам називає Себе Спокоєм: “Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас; візьміть іго Моє на себе і навчіться від Мене, бо Я лагідний і смиренний серцем, і знайдете спокій душам вашим” (Мф. 11:28-29).

Він став для нас Живою Суботою, і будь-який день тижня – це субота для християн в широкому сенсі. Також Господь назвав Себе Господарем суботи, а віруючі в Нього служать і причетні Йому. Таким чином, перебуваючи у Христі і Його вченні, ми перебуваємо в суботі.

Більш того, ми шануємо перший день церковного тижня – неділю, день, прославлений Христовим Воскресінням, тому це першорядне свято для нас, а сама субота вторична. Проте вона має помітну відмінність в богослужбовому Православному уставі від буденних днів. По суботах завжди скасовується строгий піст, крім дня перед Великоднем – у Велику Суботу».

На завершення бесіди Віктор Михайлович відповів на питання по темі обговорення, після чого отець Гліб подякував гостю за приділений молодим людям час і нагадав, що наступна молодіжна зустріч з ієромонахом Онуфрієм (про православну психологію) відбудеться в неділю, 17 жовтня, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45). Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: