Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

05.03.2019

На «молодіжці» говорили про ангельський світ

001

У сучасному «всеїдному» світі люди, далекі від Православ’я, часто протиставляють матеріалізму якусь абстрактну духовність, вважаючи, що вона сама по собі говорить про релігійність, а, отже, є благо. Допомогти розібратися молодим людям в тому, що є насправді духовний, невидимий світ, які бувають в ньому протистояння і його вплив на людину, прийшов на традиційну недільну зустріч спеціальний гість — кандидат богослов’я архімандрит Аристарх (Лебедєв).

Після того, як куратор зустрічей звершив молебень з Акафістом перед іконою Пресвятої Богородиці «Віднайдення загиблих», був представлений вельмишановний гість, що вперше відвідав захід. Отець Гліб познайомив все зібрання з відомим в Києві і далеко за його межами організатором Православно-катехізаторських курсів при КДАіС архімандритом Аристархом. Отець Гліб також поділився своїми теплими спогадами про години, проведені на цікавих уроках з богослов’я в стінах Київських духовних шкіл в якості студента.

Перш ніж перейти безпосередньо до основної теми, архімандрит Аристарх пояснив походження слова «ангел». «Всім звичне для нас слово прийшло з грецької мови, і, як правильно зазначили учасники зустрічі, воно перекладається як «посланець», — почав свою розмову священнослужитель. — Але потрібно зауважити, що в самій Біблії воно іноді перекладається, а іноді залишається в оригінальному написанні. Більш того, коли ви бачите це слово, воно не обов’язково відноситься до безплотних істот, іноді і до людини».  

Далі отець Аристарх запитав учасників про те, чи пам’ятають вони історію створення ангельського світу і падіння зоряниці. Багато молодих людей відповіли ствердно, але не змогли назвати головне місце в книзі Буття, де про це говориться. «Згідно святоотцівському тлумаченню, про ангельський світ говориться вже на самому початку Біблії — пролозі книги Буття, де цей світ іменується “Небом”, — нагадав отець Аристарх. — Що ріднить творіння Божі — ангела і людину? Наші безсмертні душі, як і безтілесні ангели, розумні, вільні і володіють почуттями. Але, треба зауважити, що навіть ангельська духовність тільки відносно досконала в порівнянні з Всюдисущим Духом Божим, хоча, якщо порівнювати, не так матеріальна, як фізичний світ. Бували випадки, коли святі ангели являли себе обраним людям видимим чином, але це відбувалося тільки в людському сприйнятті, з Божого благовоління безтілесні істоти — ангели приймали певний вигляд, при цьому не змінюючи своєї природи. Відомі історії, коли їх світловидний образ приймали на себе з попущення Божого і занепалі ангели, видаючи себе за тих, ким не є. Тому треба бути дуже обережними з подібними видіннями і дотримуватися основних правил православної аскетики, щоб уникнути трагічних випадків, які, наприклад, описані в житіях преподобних отців Печерських — Ісаакія і святителя Никити».

Нагадавши про духовні засоби боротьби з нечистою силою, отець Аристарх закликав всіх зосередитися на пості в зв’язку з наближенням Чотиридесятниці. «Не будемо забувати, що будь-який пост насамперед повинен бути духовним, а не тільки зовнішнім утриманням від скоромної їжі, тому нам треба намагатися любити ближніх, в чому нехай допоможе і зміцнить нас усіх Господь!» — завершив свій виступ батюшка.

В кінці зустрічі отець Гліб від імені всіх присутніх подякував дорому гостю, висловивши надію на те, що отець Аристарх продовжить захоплюючу й пізнавальну бесіду про догматичне богослов’я, а також вручив на знак подяки цінний подарунок. Також була зроблена на пам’ять загальна фотографія.

Нагадуємо, що ввечері в Прощену неділю буде звершуватися Чин прощення священноначаллям Лаври в Трапезному храмі, тому наступна зустріч переноситься на перший недільний день Великого посту. Саме в свято Торжества Православ’я три роки тому почали свою роботу просвітницькі курси для молоді в Лаврі і з благословення митрополита Павла діють і донині!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: