Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

27.10.2022

На «Лаврамолоді» говорили про явище глосолалії

007

Чергова молодіжна зустріч у Києво-Печерській Лаврі почалася з молебня з читанням Акафіста перед іконою Пресвятої Богородиці «Нев’янучий Цвіт», який звершив архімандрит Гліб. Потім слово було надане постійному гостю —викладачеві КДАіС професору В. М. Чернишову. Віктор Михайлович запропонував до уваги присутніх доповідь «Екстатичні форми служіння в нових релігійних рухах».

Насамперед виступаючий нагадав про чудеса у перше століття християнства після Зішестя Святого Духа на віруючих.

«У книзі “Діяння святих апостолів” описано справжній прояв Божественної благодаті після П’ятидесятниці, — продовжив професор Чернишов. — Були явлені надприродні чудеса для поширення Євангельського благовістя, а також натхнення у проповіді для свідчення Євангелія язичницьким народам. Все, що відбувалося, хоч і було незвичайним, але піддавалося раціональному осмисленню і мало практичне значення — навернення безлічі язичників до Бога.

Був преподаний рідкісний дар, який називається явищем ксеноглосії. Всі християни, які слухали проповідників, розуміли Божественне слово, тому що кожен чув свою говірку, і в цьому випадку проповідь мала смислову конотацію.

Навпаки, те, що зараз відбувається в багатьох сектах, що називають себе християнськими зібраннями, не піддається раціональному осмисленню і не має практичного духовного повчального характеру.

Секта — регресивне явище, яке повертає людину до первісного стадного стану, а не розвиває критичне мислення.

У неохаризматичних групах практикується так звана глосолалія, коли ніхто не знає, що промовляється. Багато сектантів зараз видають таке за дію Святого Духа. Цей стан схожий на шаманістичну та інші окультні практики. Диявол знає фізіологію та психологію людини і може також показувати несправжні чудеса, які не завжди пояснюються сучасною наукою. Але всієї правди він не знає, тому так часто носії окультних лжевчень помиляються.

Та ж глосолалія згадується ще у Платона, в індуїстських ведах, містичних культах Діонісія та Осіріса. При цьому використовується трансове явище, а не справжня мова якогось народу. Така мова одноманітна, неперекладна. Мова чисто емоційна, відсутній раціональний вміст. При цьому її часто видають за ангельську мову, але учасникам таких зібрань важко налагодити зв’язок із Духом Святим або просто молитися. Забувають, що мова потрібна передусім для навчання інших, а так звану “ангельську мову”, якою нібито говорять сектанти, неможливо зрозуміти всім. Легко при цьому обдурити присутніх, тому що ніхто не може перевірити, чи це ангельська мова чи ні. При цьому якщо у когось не проявився дар “говоріння мовами”, такі вважаються великими грішниками, тому що глосолалія нібито є свідченням богообраності.

У сонному і голодному стані, в якому часто знаходяться адепти культів, дуже легко досягти ейфорії або екстазу через високу сензитивність, завдяки чому люди стають вкрай навіюваними будь-яким настановам. Часто при цьому адепти доводяться до екстатичного стану, так званого “святого сміху”, про який нічого не сказано у Священному Писанні. Що не менш жахливо, так це те, що адепти таких сект перебувають постійно під пильним контролем усіх сфер приватного життя аж до дрібниць через тоталітарний патерналізм керівників сект.

Крім подібних проявів ейфорії, секти неохаризматичного спрямування часто сповідують так зване “благословення на багатство”, а також багато інших явищ, які Древня Церква або не знала, або прямо засуджувала на сторінках книг Священного Писання».

Насамкінець Віктор Михайлович закликав вивчати книги Нового Завіту, використовуючи тлумачення святих отців, зберігати Православну віру і не тішитися лжевченнями, які часто служать тільки для матеріального збагачення їхніх керівників і наближених.

Також усім слухачам нагадали, що наступна молодіжна зустріч відбудеться через тиждень, у неділю, 30 жовтня. Початок молебню о 15:30 в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: