Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

01.09.2016

Молодіжна зустріч була присвячена Печерській обителі

Чергова молодіжна зустріч в день великого свята Успіння Пресвятої Богородиці була присвячена історії і життю Успенської Києво-Печерської Лаври. Після співу Акафіста на честь Приснодіви Марії, який очолив ієромонах Гліб, до присутніх звернувся ієродиякон Анатолій, який пояснив переказ і православне розуміння події, яка святкується.

Безперервна турбота Пресвятої Богородиці про один з Своїх Уділов — Печерський монастир почалася з перших днів його появи і триває до нашого часу. За молитвами Богородиці почалося відродження монастиря з 1988 року після його тимчасового закриття. Про цей період життя обителі розповів її насельник архімандрит Никон, що прийшов сюди відразу після першого випуску Київської семінарії, яка почала відновлюватися одночасно з Лаврою.
Молоді люди почули про незвичайні враження від перших богослужінь, які тоді відбувалися в печерних храмах.


Дивно, що люди настільки потребували духовної розради після безбожних часів, що годинами стояли в черзі, щоб потрапити в печери і прикластися до нетлінних мощей. Отець Никон закликав усіх наближатися до Бога через уподібнення Йому, щоб подібно преподобним отцям Печерським «бути прикладом і проповідником Євангелія серед оточуючих».


Наступний виступ торкнувся частково теми церковної творчості. Так про особливості відомого всьому світу лаврського наспіву розповів архімандрит Никифор — півчий лаврського хору. Навіть тим, хто не повністю розбирається в специфіці питання, було дуже цікаво почути розповідь отця Никифора про різні культури релігійного співу.

На завершення зустрічі заступник куратора курсів ієродиякон Піор розповів про сучасне життя монастиря, його трудові будні і духовну складову, про особливості і функціональний розподіл його адміністративного устрою.

Наступна зустріч відбудеться 4-го вересня.

Браття і сестри! Всіх бажаючих запрошуємо взяти участь в наших просвітницьких бесідах, що проходять по неділях в 15-30 (крім передодня великих свят) в Успенській Києво-Печерській Лаврі. Велике прохання не ігнорувати вимоги до форми одягу, які відносяться до всіх без винятку відвідувачів Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС історія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: