Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

22.03.2017

Про значення Хресних Страждань Спасителя говорили на молодіжній зустрічі

 

Чергову молодіжну зустріч в Лаврі, яка пройшла в Неділю Хрестопоклонну, присвятили Божественним Страждання Господа Ісуса Христа заради спасіння людей.

Після звершення ієромонахом Глібом традиційного молебню з Акафістом Пресвятій Богородиці куратор курсів побажав присутнім, щоб «Хрест Христовий супроводжував нас все життя». Далі отець Гліб представив свого давнього знайомого, викладача Київських духовних шкіл архімандрита Сильвестра (Стойчева).

Отець Сильвестр пояснив духовний сенс глибоко вкоріненого в християнській традиції богослужбового шанування Хреста Господнього. «Навіть іконоборці не дерзнули протистояти зображенню Хреста в храмах», — нагадав архімандрит Сильвестр і пояснив, чому Ісусу Христу належало померти для нашого спасіння саме на Хресті.

На Страсній седмиці, коли згадуються дні життя Спасителя перед Розп’яттям і Його Воскресінням, під час богослужіння звучать старозавітні читання про праведного Іова. Тому наступною темою бесіди стало тлумачення учительної книги, яка розповідає, за словами архімандрита Сильвестра, «…не просто про мораль і особисті переживаннях страждальця, а про екзистенціальні відносини людини з Богом, які вище видимих причинно-наслідкових зв’язків».

Говорячи про те, що «праведник може страждати, а грішні благоденствувати на землі», викладач КДАіС зробив наступний висновок: «…випробування, попущення Богом, були потрібні для зміцнення Іова, який залишився вірним Йому до кінця, а також для повчального прикладу всім наступним поколінням віруючих». Тому архімандрит Сильвестр порадив під час Великого посту всім прочитати біблійну «Книгу Іова».

Розмову на цю тему продовжив ієродиякон Піор, зазначивши, що Іов жив в старозавітні часи і не знав про невидиму духовну брань з дияволом. Виступаючий нагадав, що в даний час є єдина вірна думка і спотворені версії розуміння того, для чого людині даються біди. Далі отець Піор нагадав про духовну пильність у зв’язку з функціонуванням суїцидальних груп, що діють в Інтернеті.

Також отець Гліб надав слово Тетяні, яка очолює громадську організацію «Божі діти», що бере участь в підготовці і проведенні одноіменного фестивалю, приуроченого до Дня захисту дітей.

У першій частині святкового заходу планується виступ братії Києво-Печерської Лаври, а потім вийдуть до присутніх виконавці української естради. Після короткого ознайомлення з планами проведення фестивалю Тетяна запросила всіх бажаючих вносити свої побажання, пропонувати ідеї для реалізації.

Далі отець Гліб оголосив про новий проект — про створення сайту молодіжної організації, потім прозвучало запрошення всім активним учасникам молодіжних зібрань в Лаврі взяти безпосередню участь в роботі.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 26 березня 2017 року в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: