Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

11.02.2019

На «молодіжці» говорили про істинну свободу

006У сучасному світі однією з найбільших цінностей вважається свобода. Мало хто заперечує її важливість, але що розуміти під свободою і як її досягти, думки бувають діаметрально протилежними. Про те, як ставляться християни до свободи, розповів доцент Київської духовної академії архімандрит Маркел (Павук), який вже вдруге відвідав «молодіжку» (два роки тому отець Маркел розповідав молодим людям про боротьбу мирян з пристрастями).

Цього разу почалася молодіжна зустріч з Акафісту Володимирській іконі Пресвятої Богородиці, після чого архімандрит Гліб представив головного гостя: «Багато хто знає отця Маркела, який майже 10 років є духівником і викладачем КДАіС. Батюшка протягом усіх цих років показує студентам і парафіянам Лаври образ християнина, якому повинен слідувати кожен з нас».

Подякувавши за гостинність, архімандрит Маркелл перейшов до головної теми — до розмови про справжню свободу.

«Перш ніж почати нашу розмову, хотілося б нагадати, що саме християнство відкрило справжню свободу, актуалізувало її, — підкреслив викладач Київських духовних шкіл. — Господь Іісус Христос навчав важливості саме внутрішньої свободи. Зовнішня свобода значима, але слід перш за все прагнути до свободи від пристрастей і гріха, вона цінніша».

На підтвердження своїх слів отець Маркел навів приклад незаслуженого ув’язнення священномученика митр. Арсенія Мацієвича який завжди молився в скрутному становищі, не падаючи духом, але дякуючи Богу.

«Саме за рахунок зовнішньої несвободи він отримав більше, ніж мав раніше – внутрішнє смирення. Безперервна сердечна молитва допомогла йому не тільки відчувати, а й бути вільним від пороків, незважаючи на довічне ув’язнення.

Зараз зазвичай всіма засобами борються за зовнішню свободу, але ігнорують внутрішню. В результаті іноді втрачають і те, і інше. У той час як звільнення від пристрастей завжди допомагає.

001При цьому іноді помилково вважають, що безстрастя є бездушність, аморфність і байдужість. Але це помилкове уявлення. Навпаки, це — внутрішня незалежність від пристрастей і свобода дій згідно з Божественною волею», ­— завершив отець Маркел своє слово, закликавши також прагнути і цінувати таку свободу, причому не боятися обмежувати в чомусь зайвому своїх дітей для їхнього ж блага.

На завершення постійний гість зустрічей протоієрей В’ячеслав розповів про свято цього дня — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської, а також нагадав євангельське читання про Закхея, яке готує нас до зустрічі з Великим постом.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться в неділю, 17 лютого, в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Початок молебню о 15:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: