Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

10.02.2019

«Піст відновлює Божественну гармонію в людині»

001У тридцять сьомий недільний день після свята Святої Трійці богослужіння у Святій Печерській обителі очолив Священноархімандрит монастиря Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

У сам недільний день Предстоятель Української Православної Церкви в співслужінні Намісника Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, глави Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополита Луганського і Алчевського Митрофана, архієпископа Бучанського Пантелеімона і духовенства очолив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Після читання Євангелія Першосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про особливості цього недільного дня і нагадав, що «з цієї Неділі Свята Православна Церква починає готувати своїх вірних чад до Великого і спасительного посту. І Церква, готуючи нас до посту, нагадує нам сьогодні історію Закхея митаря».

Далі Блаженніший Владика пояснив це євангельське оповідання: «Образ смоковниці, на яку заліз Закхей, щоб побачити Спасителя — це прообраз посту, який є тим знаряддям, за допомогою якого людина оновлює Божественну гармонію в своїй природі. Бог створив людину, що складається з душі і тіла.

І душа, і тіло були наділені Божественною гармонією. Коли гріх увійшов в людину, він почав руйнувати цю Божественну гармонію.

І в людині почалася внутрішня війна: одні сили душі повставали проти інших сил душі. Цей хаос почав руйнувати і знищувати людину. Піст відновлює Божественну гармонію в людині. Тому Свята Православна Церква наказує нам в період посту утримуватися від скоромної їжі, і це є один із способів відновлення гармонії в тілі людини, а з гармонією приходить мир, спокій і радість!»

Також Блаженніший Владика розповів про Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської, який нині святкується, про приклад святих для нас. «Віру треба зберігати як зіницю ока. Якщо є правильна віра, то у нас є і надія на спасіння. Треба бути мужніми і все терпіти з вдячністю Богу. Тоді і ми сподобимося бути з цими угодниками Божими в Царстві Небесному!» — завершив Митрополит Онуфрій.

Під час богослужіння Блаженніший Владика звершив священицьку та дияконську хіротонії.

Після закінчення Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував преосвященним архіпастирям, братії, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Божественну Літургію в Успенському соборі очолив благочинний обителі архімандрит Антоній у співслужінні братії і гостей Лаври. Після запричасного вірша архімандрит Антоній також розповів про Собор святих, закінчивши проповідь словами: «Без віри православної ми не спасемося, браття і сестри. Не знаємо, як спасаються інші, але якщо ми відступимо, то ми загинемо. Ми повинні твердо стояти за православну віру і триматися благодаті Святого Духа!»

Під час богослужінь молилися за упокій всіх тих, хто постраждав від безбожної влади під час гонінь на Православну Церкву.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: