Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.04.2019

Богослужіння Пасхи очолив Священноархімандрит обителі

001В «свято свят і торжество з торжеств» — Пасху Христову, Славне Воскресіння Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа богослужіння в Києво-Печерській Лаврі очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Під час полуношниці, яку в Трапезному храмі звершив Намісник монастиря митрополит Павел, пройшла зустріч Благодатного вогню, що зійшов в цьому році в Єрусалимському храмі Воскресіння Христового. Благодатний вогонь був доставлений в Україну офіційною делегацією Української Православної Церкви.

Відразу ж після опівночі був звершений хресний хід навколо Великої церкви, після якого Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Пасхальну заутреню і Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Його Блаженству співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості обителі в священному сані.

За богослужінням молилися представники державної влади і народні депутати України.

Братське богослужіння в Успенському соборі очолив благочинний монастиря архімандрит Антоній у співслужінні братії Святої Печерської обителі в священному сані.

За Літургією, яка звершувалася в день Христового Воскресіння в храмах Лаври, Святих Христових Таїн причащалося безліч парафіян і паломників. Також під час усіх богослужінь були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після запричасного стиха читалося Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита Онуфрія, в якому Першосвятитель визначив: «Воскресіння з мертвих нашого Спасителя — це Свято Життя, тому що Спаситель наш і Господь через Своє Преславне Воскресіння повернув нам безсмертя, яке ми втратили через порушення Адамом заповіді життя (Бут. 2:16-17). Воскресіння Христове — це Свято Світла, тому що Христос, наш Спаситель і Господь, блиском Свого Божества розвіяв холодний морок смерті, яким нас охопив гріх, що панує в світі. Воскресіння Христове — це Свято Радості, тому що через Своє Воскресіння Спаситель звільнив нас від влади пекла, що для всього людства було місцем зневіри і смутку. Воскресіння Христове дає нам благодатну силу радіти там, де всі плачуть, і бути щасливими там, де всі сумують і главу попелом посипають. Радість наповнює наші серця, коли ми з любов’ю і благоговінням згадуємо священну подію Світлого Воскресіння нашого Спасителя, яка звершилася після Його Голгофських страждань і смерті на Хресті».

Після закінчення Літургії Предстоятель Української Православної Церкви прочитав молитву на освячення пасок, яєць та інших страв, після чого окропив приношення святою водою.

Освячення приношень в Лаврі буде відбуватися весь недільний день на площі перед Великою церквою і на площі Ближніх печер поруч з Хрестовоздвиженським храмом до початку вечірнього богослужіння.

Увечері в неділю в Успенському соборі Лаври буде звершуватися велика вечірня, яку очолить Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Початок богослужіння о 16.45.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: